Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-104
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 381/2008 privind atribuirea unei locuințe doamnei Valeria Oancea
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:128 38 34 3 26 11 6 8 2
- voturi pentru (DA):76 6 33 2 18 11 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):37 30 1 1 - - 5 - -
- abțineri:11 2 - - 4 - 1 2 2
- nu au votat:4 - - - 4 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amarie Constantin PD-L -
2. Liga Dănuț PD-L -
3. Rusu Valentin PD-L -
4. Sandu Gabriel PD-L -
1. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
2. Canacheu Costică PD-L Abținere
3. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
4. Gușă Cozmin Horea - Abținere
5. Manolescu Oana Minoritati Abținere
6. Munteanu Ioan PSD Abținere
7. Ovidenie Costel - Abținere
8. Pascu Bogdan PC Abținere
9. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
10. Străchinaru Petre PD-L Abținere
11. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal István UDMR DA
6. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
7. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
12. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
13. Buda Daniel PD-L DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
16. Călian Petru PD-L DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
19. Ciopraga Mircea PNL DA
20. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
21. Cristea Ioan PNL DA
22. Dobre Traian PNL DA
23. Dragomir Gheorghe PNL DA
24. Erdei Dolóczki István UDMR DA
25. Faina Constantin PNL DA
26. Fenechiu Relu PNL DA
27. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
28. Furo Iuliu Ioan PRM DA
29. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
30. Gerea Andrei Dominic PNL DA
31. Ghișe Ioan PNL DA
32. Grosaru Mircea Minoritati DA
33. Hellvig Eduard Raul PNL DA
34. Hoban Ioan PNL DA
35. Hoinaru Marian PD-L DA
36. Hrebenciuc Viorel PSD DA
37. Ibram Iusein Minoritati DA
38. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
39. Kerekes Károly UDMR DA
40. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
41. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
42. Manta Pantelimon PNL DA
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Máté András-Levente UDMR DA
45. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
46. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
47. Merce Ilie PRM DA
48. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
49. Micle Ioan Radu PNL DA
50. Micula Cătălin PNL DA
51. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
52. Mitrea Miron Tudor PSD DA
53. Momanu Corneliu PD-L DA
54. Olteanu Bogdan PNL DA
55. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
56. Plăiașu Gabriel PNL DA
57. Popa Cornel PNL DA
58. Popescu Corneliu PD-L DA
59. Pușcă Mircea Valer PNL DA
60. Rogin Marius PD-L DA
61. Sanda Victor PSD DA
62. Săpunaru Nini PNL DA
63. Scutaru Adrian George PNL DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Sóki Béla UDMR DA
66. Szekely Levente Csaba UDMR DA
67. Știrbeț Cornel PD-L DA
68. Turc Ioan PNL DA
69. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
70. Ungureanu Petre PD-L DA
71. Ursărescu Dorinel PNL DA
72. Varga Attila UDMR DA
73. Vladu Iulian PD-L DA
74. Vlădoiu Aurel PSD DA
75. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
76. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
2. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
3. Ardelean Lia PC NU
4. Baban Ștefan PRM NU
5. Bentu Dumitru PSD NU
6. Bleotu Vasile PSD NU
7. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
8. Călin Ion PSD NU
9. Chiper Gheorghe PSD NU
10. Chiș Filonaș PSD NU
11. Cliveti Minodora PSD NU
12. Diaconescu Renică PSD NU
13. Dorneanu Valer PSD NU
14. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
15. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
16. Ehling Elena PSD NU
17. Florea Damian PC NU
18. Gubandru Aurel PSD NU
19. Macaleți Costică PSD NU
20. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
21. Mircea Costache PC NU
22. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
23. Nassar Rodica PSD NU
24. Nechita Aurel PSD NU
25. Nicolicea Eugen PSD NU
26. Niță Constantin PSD NU
27. Nosa Iuliu PSD NU
28. Podgorean Radu PSD NU
29. Ponta Victor-Viorel PSD NU
30. Popa Daniela PC NU
31. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
32. Tănăsescu Tudor PSD NU
33. Todoran Pavel PSD NU
34. Vasile Aurelia PSD NU
35. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
36. Voinea Florea PSD NU
37. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 7:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro