Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-104
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 381/2008 privind atribuirea unei locuințe doamnei Valeria Oancea
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:128 38 34 3 26 11 6 8 2
- voturi pentru (DA):76 6 33 2 18 11 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):37 30 1 1 - - 5 - -
- abțineri:11 2 - - 4 - 1 2 2
- nu au votat:4 - - - 4 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
3. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
4. Voinea Florea PSD NU
5. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
6. Vlădoiu Aurel PSD DA
7. Vladu Iulian PD-L DA
8. Vasile Aurelia PSD NU
9. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
10. Varga Attila UDMR DA
11. Ursărescu Dorinel PNL DA
12. Ungureanu Petre PD-L DA
13. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
14. Turc Ioan PNL DA
15. Todoran Pavel PSD NU
16. Tănăsescu Tudor PSD NU
17. Știrbeț Cornel PD-L DA
18. Szekely Levente Csaba UDMR DA
19. Străchinaru Petre PD-L Abținere
20. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
21. Sóki Béla UDMR DA
22. Seres Dénes UDMR DA
23. Scutaru Adrian George PNL DA
24. Săpunaru Nini PNL DA
25. Sandu Gabriel PD-L -
26. Sanda Victor PSD DA
27. Rusu Valentin PD-L -
28. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
29. Rogin Marius PD-L DA
30. Pușcă Mircea Valer PNL DA
31. Popescu Corneliu PD-L DA
32. Popa Daniela PC NU
33. Popa Cornel PNL DA
34. Ponta Victor-Viorel PSD NU
35. Podgorean Radu PSD NU
36. Plăiașu Gabriel PNL DA
37. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
38. Pascu Bogdan PC Abținere
39. Ovidenie Costel - Abținere
40. Olteanu Bogdan PNL DA
41. Nosa Iuliu PSD NU
42. Niță Constantin PSD NU
43. Nicolicea Eugen PSD NU
44. Nechita Aurel PSD NU
45. Nassar Rodica PSD NU
46. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
47. Munteanu Ioan PSD Abținere
48. Momanu Corneliu PD-L DA
49. Mitrea Miron Tudor PSD DA
50. Mircea Costache PC NU
51. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
52. Micula Cătălin PNL DA
53. Micle Ioan Radu PNL DA
54. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
55. Merce Ilie PRM DA
56. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
57. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
58. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
59. Máté András-Levente UDMR DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Manta Pantelimon PNL DA
62. Manolescu Oana Minoritati Abținere
63. Macaleți Costică PSD NU
64. Liga Dănuț PD-L -
65. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
66. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
67. Kerekes Károly UDMR DA
68. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Hrebenciuc Viorel PSD DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Gușă Cozmin Horea - Abținere
75. Gubandru Aurel PSD NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Florea Damian PC NU
83. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
84. Fenechiu Relu PNL DA
85. Faina Constantin PNL DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Ehling Elena PSD NU
88. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
89. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dorneanu Valer PSD NU
92. Dobre Traian PNL DA
93. Diaconescu Renică PSD NU
94. Cristea Ioan PNL DA
95. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
96. Cliveti Minodora PSD NU
97. Ciopraga Mircea PNL DA
98. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
99. Cindrea Ioan PSD DA
100. Chiș Filonaș PSD NU
101. Chiper Gheorghe PSD NU
102. Călin Ion PSD NU
103. Călian Petru PD-L DA
104. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
105. Canacheu Costică PD-L Abținere
106. Calimente Mihăiță PNL DA
107. Buda Daniel PD-L DA
108. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
109. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
110. Bónis István UDMR DA
111. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
112. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
113. Bleotu Vasile PSD NU
114. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
115. Bentu Dumitru PSD NU
116. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
117. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
118. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
119. Baban Ștefan PRM NU
120. Ardelean Lia PC NU
121. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
122. Antal István UDMR DA
123. Andronescu Ecaterina PSD DA
124. Amet Aledin Minoritati DA
125. Amarie Constantin PD-L -
126. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
127. Almăjanu Marin PNL DA
128. Albu Gheorghe PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 8:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro