Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.08.2021 > 10:03 Versiunea pentru printare
Joi, 19 august 2021, ora 10:03

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:133 63 27 24 7 5 7
- voturi pentru (DA):129 63 27 24 3 5 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - -
- abțineri:2 - - - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
10. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
11. Balint Liviu-Ioan PNL DA
12. Barbu Costel PNL DA
13. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
14. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bîrcă Constantin PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Oana-Gianina PSD DA
24. Buzoianu Diana-Anda USR DA
25. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
26. Chelaru Mircia AUR Abținere
27. Chirilă Virgil Alin PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciornei Radu Tudor USR DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Crușoveanu Marian PNL DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
35. Dunava Costel Neculai PSD DA
36. Enachi Raisa AUR DA
37. Fălcoi Nicu USR DA
38. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
39. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gheba Daniel-Sorin USR DA
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
46. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
47. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
48. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
49. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Hajdu Gábor UDMR DA
52. Hărătău Elena PNL DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
55. Huțu Alexandra PSD DA
56. Iancu Marius-Ionel PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ichim Cristian-Paul USR DA
59. Ilie Victor USR DA
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD DA
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
64. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
65. Kelemen Attila UDMR DA
66. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
67. Lazăr Ion-Marian USR DA
68. Lazăr Teodor USR DA
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
72. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Manta Claudiu PSD DA
75. Mărculescu Dumitru PNL DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Miklós Zoltán UDMR DA
78. Mircea Florin PSD DA
79. Moisin Radu-Marin PNL DA
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
81. Munteanu Remus PSD DA
82. Murariu Oana USR DA
83. Nagy Szabolcs UDMR DA
84. Năcuță Sorin PNL DA
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nechita Aurel PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
89. Paladi George-Adrian PSD DA
90. Pavelescu Nicolae PSD DA
91. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
92. Pecingină Gheorghe PNL DA
93. Plăiașu Gabriel PNL DA
94. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
95. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
96. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
97. Prună Cristina-Mădălina USR DA
98. Prunean Alin-Costel USR DA
99. Rafila Alexandru PSD DA
100. Rizea Cristina Camelia USR DA
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL DA
103. Rujan Dumitru PNL DA
104. Salan Viorel PSD DA
105. Sandu Viorica PSD DA
106. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
107. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
110. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
111. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
112. Șerban Gianina AUR DA
113. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
114. Șoldan Gheorghe PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Tănase Antonel PNL DA
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Tătaru Nelu PNL DA
119. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
120. Terente Eugen USR DA
121. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Toma Vasilică PSD DA
124. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
125. Tudorache Daniel PSD DA
126. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
127. Tușa Adriana Diana PSD DA
128. Tuță George-Cristian PNL DA
129. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
130. Țoiu Oana-Silvia USR DA
131. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
132. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
133. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 23:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro