Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 10:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 10:59

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:165 49 41 45 16 8 6
- voturi pentru (DA):103 4 40 45 - 8 6
- voturi împotrivă (NU):47 45 - - 2 - -
- abțineri:15 - 1 - 14 - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușceac Antonio AUR Abținere
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Badiu Georgel AUR Abținere
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Berescu Monica-Elena USR DA
19. Bîrcă Constantin PSD NU
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bota Călin-Ioan PNL DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Cambera Oana-Alexandra USR DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
33. Chelaru Mircia AUR Abținere
34. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chira Claudiu-Martin PNL DA
37. Chirilă Virgil Alin PSD NU
38. Ciofu Cătălina PNL DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciornei Radu Tudor USR DA
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Coarnă Dumitru PSD NU
43. Cozma Adrian-Felician PNL DA
44. Cristian Brian USR DA
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Damian Romulus-Marius PSD NU
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Enachi Raisa AUR Abținere
53. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
54. Fălcoi Nicu USR DA
55. Feodorov Lucian AUR NU
56. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Flucuș Dumitru PNL DA
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
63. Gheba Daniel-Sorin USR DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
67. Giugea Nicolae PNL DA
68. Giurgiu Adrian USR DA
69. Gliga Dumitrița PSD NU
70. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
72. Hajdu Gábor UDMR DA
73. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
74. Havârneanu Filip USR DA
75. Horga Maria-Gabriela PNL DA
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
77. Huțu Alexandra PSD NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Ichim Cristian-Paul USR DA
80. Ilie Victor USR DA
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ionescu George PNL DA
83. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
84. Kiss János PNL DA
85. Kocsis-Cristea Alexandru PNL Abținere
86. Könczei Csaba UDMR DA
87. Lazăr Ion-Marian USR DA
88. Lazăr Teodor USR DA
89. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Mang Ioan PSD NU
92. Manta Claudiu PSD NU
93. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
94. Miftode Marius-Andrei USR DA
95. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
96. Miruță Radu-Dinel USR DA
97. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
98. Moisin Radu-Marin PNL DA
99. Molnar Radu-Iulian USR DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
102. Munteanu Remus PSD NU
103. Murariu Oana USR DA
104. Nassar Rodica PSD NU
105. Năcuță Sorin PNL DA
106. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
107. Neagu Denisa-Elena USR DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Özmen Oana-Marciana USR DA
110. Pambuccian Varujan Minoritati DA
111. Panait Radu USR DA
112. Paraschiv Rodica PSD NU
113. Piper-Savu Florin PSD NU
114. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
115. Plăiașu Gabriel PNL DA
116. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
117. Pop Darius AUR Abținere
118. Pop Rareș Tudor USR DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
120. Popica Eduard-Andrei PSD NU
121. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR DA
123. Prunean Alin-Costel USR DA
124. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
125. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
126. Rizea Cristina Camelia USR DA
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Sandu Viorica PSD NU
130. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
131. Scripnic Lilian AUR Abținere
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
135. Solomon Adrian PSD NU
136. Stancu Ionel Minoritati DA
137. Stancu Paul PSD NU
138. Stănescu Vetuța PNL DA
139. Stângă George-Cătălin PNL DA
140. Stoian Maria PNL DA
141. Stoica Diana USR DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
143. Șimon Gheorghe PSD DA
144. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Tanasă Dan AUR Abținere
147. Tătaru Nelu PNL DA
148. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
149. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
150. Terente Eugen USR DA
151. Thellmann Christine PNL DA
152. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
153. Toma Vasilică PSD NU
154. Trăilă Cristina PNL DA
155. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
156. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
157. Turcan Raluca PNL DA
158. Tușa Adriana Diana PSD NU
159. Țoiu Oana-Silvia USR DA
160. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
161. Varga Glad-Aurel PNL DA
162. Weber Mihai PSD NU
163. Wiener Adrian USR DA
164. Zakarias Zoltán UDMR DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro