Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2021 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 29 iunie 2021, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 226/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.41/2021 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 105 84 54 29 17 16 1
- voturi pentru (DA):172 - 84 54 2 17 15 -
- voturi împotrivă (NU):106 105 - - - - - 1
- abțineri:28 - - - 27 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR Abținere
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD NU
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD NU
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD NU
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
45. Budăi Marius-Constantin PSD NU
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD NU
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
58. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR Abținere
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD NU
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
69. Cîtea Vasile PSD NU
70. Coarnă Dumitru PSD NU
71. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
72. Cristea Andi-Lucian PSD NU
73. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD NU
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR Abținere
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD NU
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD NU
91. Enachi Raisa AUR Abținere
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR Abținere
99. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD NU
102. Florea Oana-Consuela PSD NU
103. Floroiu Ionel PSD NU
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
106. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
107. Furtună Mirela PSD NU
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
112. Georgescu Nicolae PSD NU
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
121. Gliga Dumitrița PSD NU
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
123. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
125. Gudu Michael PNL DA
126. Halici Nicușor PSD NU
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
133. Huțu Alexandra PSD NU
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD NU
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
140. Intotero Natalia-Elena PSD NU
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan - NU
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
159. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD NU
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
164. Mang Ioan PSD NU
165. Manta Claudiu PSD NU
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD NU
174. Mircea Florin PSD NU
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
177. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
185. Munteanu Remus PSD NU
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD NU
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD NU
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD NU
198. Nechita Aurel PSD NU
199. Niță Nicu PSD NU
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
203. Oteșanu Daniela PSD NU
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD NU
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD NU
209. Pavelescu Nicolae PSD NU
210. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
213. Piper-Savu Florin PSD NU
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
225. Popica Eduard-Andrei PSD NU
226. Predescu Ana-Loredana PSD NU
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD NU
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
233. Rafila Alexandru PSD NU
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR Abținere
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Salan Viorel PSD NU
242. Sandu Viorica PSD NU
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR Abținere
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR Abținere
250. Simonis Alfred - Robert PSD NU
251. Solomon Adrian PSD NU
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD NU
254. Stativă Irinel Ioan PSD NU
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD NU
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
264. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
267. Șerban Gianina AUR Abținere
268. Șimon Gheorghe PSD NU
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
271. Șoldan Gheorghe PSD NU
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Tanasă Dan AUR Abținere
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD NU
284. Toma Vasilică PSD NU
285. Trăilă Cristina PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
287. Tudorache Daniel PSD NU
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD NU
292. Țachianu Marian PSD NU
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
300. Volosatîi Boris AUR Abținere
301. Vulpescu Ioan PSD NU
302. Weber Mihai PSD NU
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro