Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.06.2021 > 16:09 Versiunea pentru printare
Luni, 14 iunie 2021, ora 16:09

Subiect vot: Propunere timpi dezbatere moțiune
MS 4/2021 - Moțiunea simplă ""Cristian Ghinea, de la zero la abis!""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:214 90 48 38 24 8 5 1
- voturi pentru (DA):208 90 48 38 19 8 4 1
- voturi împotrivă (NU):6 - - - 5 - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Bota Călin-Ioan PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin PNL DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru PSD DA
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crușoveanu Marian PNL DA
53. Damian Romulus-Marius PSD DA
54. Dancă Ionel PNL DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drancă Andrei-Iulian USR DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
65. Feodorov Lucian AUR DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Flucuș Dumitru PNL DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Giurgiu Adrian USR DA
78. Gliga Dumitrița PSD DA
79. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
80. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
83. Hajdu Gábor UDMR DA
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huțu Alexandra PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ilie Victor USR DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ionescu George PNL DA
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
97. Kelemen Attila UDMR DA
98. Kiss János PNL DA
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
100. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
108. Mang Ioan PSD DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
111. Mărculescu Dumitru PNL DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Miklós Zoltán UDMR DA
116. Mina Marian PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Miruță Radu-Dinel USR DA
119. Mitrea Dumitrina AUR DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nagy Szabolcs UDMR DA
129. Nagy Vasile AUR DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năcuță Sorin PNL DA
132. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
133. Neagu Denisa-Elena USR DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Özmen Oana-Marciana USR DA
140. Paladi George-Adrian PSD DA
141. Panait Radu USR DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pavelescu Nicolae PSD DA
144. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
145. Pecingină Gheorghe PNL DA
146. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
147. Piper-Savu Florin PSD DA
148. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
149. Plăiașu Gabriel PNL DA
150. Polak Tudor PNL DA
151. Pop Rareș Tudor USR DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
154. Popica Eduard-Andrei PSD DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
156. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Prunean Alin-Costel USR DA
159. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
160. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
161. Rizea Cristina Camelia USR DA
162. Roman Nicolae AUR NU
163. Rujan Dumitru PNL DA
164. Salan Viorel PSD DA
165. Sandu Viorica PSD DA
166. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
167. Scripnic Lilian AUR DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Simion George-Nicolae AUR DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Solomon Adrian PSD DA
172. Stancu Paul PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Vetuța PNL DA
175. Stângă George-Cătălin PNL DA
176. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
177. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
178. Stoica Diana USR DA
179. Stoica Elena PSD DA
180. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
181. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Șandru Cosmin PNL DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șerban Gianina AUR DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL DA
188. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
189. Șoldan Gheorghe PSD DA
190. Șovăială Constantin PNL DA
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
192. Tanasă Dan AUR DA
193. Tănase Antonel PNL DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
196. Terente Eugen USR DA
197. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
198. Tobă Francisc - DA
199. Toda Daniel-Liviu USR DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Toma Vasilică PSD DA
202. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
203. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
204. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Tuță George-Cristian PNL DA
207. Țachianu Marian PSD DA
208. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
209. Țoiu Oana-Silvia USR DA
210. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
211. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
212. Volosatîi Boris AUR NU
213. Weber Mihai PSD DA
214. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 21:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro