Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2021 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 iunie 2021, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 20/2018 privind declararea Zilei de 10 mai drept "Ziua independenței naționale"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 100 85 52 23 18 14 3
- voturi pentru (DA):171 1 85 52 - 18 14 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:124 99 - - 23 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD Abținere
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
42. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
55. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR Abținere
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD Abținere
66. Coarnă Dumitru PSD Abținere
67. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
71. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR Abținere
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
86. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
87. Enachi Raisa AUR Abținere
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
95. Florea Daniel PSD Abținere
96. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
99. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
100. Furtună Mirela PSD Abținere
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
105. Georgescu Nicolae PSD Abținere
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
114. Gliga Dumitrița PSD Abținere
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
116. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD Abținere
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
128. Huțu Alexandra PSD Abținere
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
135. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - Abținere
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
152. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
153. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
154. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Mang Ioan PSD Abținere
157. Manta Claudiu PSD Abținere
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD Abținere
167. Mircea Florin PSD Abținere
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
170. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Ervin PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
178. Murariu Oana USR DA
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
181. Nacov Gheorghe Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR Abținere
184. Nassar Rodica PSD Abținere
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD Abținere
190. Niță Nicu PSD Abținere
191. Olar Corneliu PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
194. Oteșanu Daniela PSD Abținere
195. Özmen Oana-Marciana USR DA
196. Paladi George-Adrian PSD Abținere
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR DA
199. Paraschiv Rodica PSD Abținere
200. Pecingină Gheorghe PNL DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
203. Piper-Savu Florin PSD Abținere
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR Abținere
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
213. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
214. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD Abținere
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
221. Rafila Alexandru PSD Abținere
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Nicolae AUR Abținere
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Salan Viorel PSD Abținere
229. Sandu Viorica PSD Abținere
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR Abținere
236. Solomon Adrian PSD Abținere
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stancu Paul PSD Abținere
239. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD Abținere
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
249. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Gianina AUR Abținere
253. Șimon Gheorghe PSD Abținere
254. Șișcu George PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
256. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Ion PNL DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tanasă Dan AUR Abținere
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
265. Terente Eugen USR DA
266. Thellmann Christine PNL DA
267. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
268. Tobă Francisc - Abținere
269. Toda Daniel-Liviu USR DA
270. Todosiu Beniamin USR DA
271. Toma Ilie PSD Abținere
272. Toma Vasilică PSD Abținere
273. Trăilă Cristina PNL DA
274. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
275. Tudorache Daniel PSD Abținere
276. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
280. Tuță George-Cristian PNL DA
281. Țachianu Marian PSD Abținere
282. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
283. Țoiu Oana-Silvia USR DA
284. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
285. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
286. Varga Glad-Aurel PNL DA
287. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Volosatîi Boris AUR Abținere
292. Weber Mihai PSD Abținere
293. Wiener Adrian USR DA
294. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 4:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro