Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.06.2021 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 iunie 2021, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 116/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.227/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.37/2020 privind acordarea unor facilități pentru creditele acordate de instituții de credit și instituții financiare nebancare anumitor categorii de debitori
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 104 86 51 25 19 18 3
- voturi pentru (DA):197 2 86 51 22 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):106 102 - - 2 - - 2
- abțineri:3 - - - 1 - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD NU
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD NU
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
45. Budăi Marius-Constantin PSD NU
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD NU
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
58. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD NU
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Cîtea Vasile PSD NU
69. Coarnă Dumitru PSD NU
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD NU
74. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD NU
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dămureanu Ringo AUR Abținere
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD NU
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
89. Dunava Costel Neculai PSD NU
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD NU
101. Florea Oana-Consuela PSD NU
102. Floroiu Ionel PSD NU
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
105. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
106. Furtună Mirela PSD NU
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
111. Georgescu Nicolae PSD NU
112. Gheba Daniel-Sorin USR DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
120. Gliga Dumitrița PSD NU
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
122. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD NU
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
134. Huțu Alexandra PSD NU
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD NU
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
141. Intotero Natalia-Elena PSD NU
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
149. Könczei Csaba UDMR DA
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan - NU
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
158. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
159. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD NU
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
163. Mang Ioan PSD NU
164. Manta Claudiu PSD NU
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD NU
174. Mircea Florin PSD NU
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR DA
177. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD NU
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD NU
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD NU
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
195. Neagu Denisa-Elena USR DA
196. Neață Eugen PSD NU
197. Nechita Aurel PSD NU
198. Niță Nicu PSD NU
199. Olar Corneliu PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
202. Oteșanu Daniela PSD NU
203. Özmen Oana-Marciana USR DA
204. Paladi George-Adrian PSD NU
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Panait Radu USR DA
207. Paraschiv Rodica PSD NU
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
211. Piper-Savu Florin PSD NU
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
222. Popica Eduard-Andrei PSD NU
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD NU
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD NU
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Salan Viorel PSD NU
237. Sandu Viorica PSD NU
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
243. Simion George-Nicolae AUR DA
244. Simonis Alfred - Robert PSD NU
245. Solomon Adrian PSD NU
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD NU
248. Stativă Irinel Ioan PSD NU
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șandru Cosmin PNL DA
261. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
262. Șerban Gianina AUR DA
263. Șimon Gheorghe PSD NU
264. Șișcu George PNL DA
265. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
266. Șoldan Gheorghe PSD NU
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șovăială Constantin PNL DA
269. Ștefan Ion PNL DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tanasă Dan AUR DA
272. Tănase Antonel PNL DA
273. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
274. Tătaru Nelu PNL DA
275. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
276. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
277. Terente Eugen USR DA
278. Thellmann Christine PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
280. Tobă Francisc - NU
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD NU
284. Toma Vasilică PSD NU
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
286. Tudorache Daniel PSD NU
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PSD NU
291. Tuță George-Cristian PNL DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
297. Varga Glad-Aurel PNL DA
298. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR DA
303. Vulpescu Ioan PSD NU
304. Weber Mihai PSD NU
305. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 4:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro