Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2021 > 10:33 Versiunea pentru printare
Joi, 3 iunie 2021, ora 10:33

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Amendament respins 1
PL 241/2018 pentru modificarea art.16 din Legea nr.51/1995 pentru organizarea și exercitarea profesiei de avocat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:154 47 40 44 12 6 5
- voturi pentru (DA):5 2 1 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):91 1 39 43 - 6 2
- abțineri:57 44 - - 12 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Albișteanu Mihail AUR Abținere
3. Alda Adrian PSD Abținere
4. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apostol Alin-Gabriel USR NU
7. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
8. Axinia Adrian-George AUR Abținere
9. Badea Mihai-Alexandru USR NU
10. Badiu Georgel AUR Abținere
11. Balint Liviu-Ioan PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Băltărețu Viorel USR NU
14. Bejinariu Eugen PSD Abținere
15. Berescu Monica-Elena USR NU
16. Bîrcă Constantin PSD Abținere
17. Blaga Daniel-Codruț USR NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
21. Bulai Iulian USR NU
22. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
23. Burciu Cristina PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Cambera Oana-Alexandra USR NU
26. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
27. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
28. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
29. Chelaru Mircia AUR Abținere
30. Chichirău Cosette-Paula USR NU
31. Chira Claudiu-Martin PNL NU
32. Ciofu Cătălina PNL NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
34. Ciornei Radu Tudor USR NU
35. Cîtea Vasile PSD Abținere
36. Coarnă Dumitru PSD Abținere
37. Cristian Brian USR NU
38. Crîstici Ognean Minoritati -
39. Crușoveanu Marian PNL NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
43. Dămureanu Ringo AUR Abținere
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Drancă Andrei-Iulian USR NU
46. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
47. Dumitru Florian-Emil PNL NU
48. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Fălcoi Nicu USR NU
51. Fechet Mircea PNL NU
52. Feodor Silviu Minoritati Abținere
53. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
54. Florea Daniel PSD Abținere
55. Floroiu Ionel PSD Abținere
56. Flucuș Dumitru PNL NU
57. Gál Károly UDMR NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilă Anamaria AUR Abținere
60. Georgescu Nicolae PSD Abținere
61. Gheba Daniel-Sorin USR NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Giurgiu Adrian USR NU
65. Gliga Dumitrița PSD Abținere
66. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
69. Hajdu Gábor UDMR NU
70. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
71. Hărătău Elena PNL NU
72. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
73. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
75. Ichim Cristian-Paul USR NU
76. Ilie Victor USR NU
77. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
78. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
79. Kiss János PNL NU
80. Könczei Csaba UDMR NU
81. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
82. Lazăr Ion-Marian USR NU
83. Lazăr Teodor USR NU
84. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
85. Mang Ioan PSD Abținere
86. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
87. Mărculescu Dumitru PNL NU
88. Miftode Marius-Andrei USR NU
89. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
91. Miklós Zoltán UDMR NU
92. Mircea Florin PSD Abținere
93. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
94. Moisin Radu-Marin PNL NU
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Molnar Radu-Iulian USR NU
97. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
98. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
99. Murariu Oana USR NU
100. Nassar Rodica PSD Abținere
101. Năcuță Sorin PNL NU
102. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
103. Neagu Denisa-Elena USR NU
104. Neață Eugen PSD Abținere
105. Oteșanu Daniela PSD Abținere
106. Özmen Oana-Marciana USR NU
107. Paraschiv Rodica PSD Abținere
108. Pecingină Gheorghe PNL NU
109. Piper-Savu Florin PSD Abținere
110. Plăiașu Gabriel PNL NU
111. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
112. Pop Rareș Tudor USR NU
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
114. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
115. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR NU
117. Prunean Alin-Costel USR NU
118. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
119. Rizea Cristina Camelia USR NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
121. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
122. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
123. Scripnic Lilian AUR Abținere
124. Simion George-Nicolae AUR Abținere
125. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
126. Solomon Adrian PSD DA
127. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
128. Stoian Maria PNL NU
129. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
130. Stoica Diana USR NU
131. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
132. Șișcu George PNL NU
133. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
134. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
135. Șovăială Constantin PNL NU
136. Tanasă Dan AUR Abținere
137. Tănase Antonel PNL NU
138. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
139. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
140. Terente Eugen USR NU
141. Thellmann Christine PNL NU
142. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
143. Toda Daniel-Liviu USR NU
144. Todosiu Beniamin USR NU
145. Toma Vasilică PSD Abținere
146. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
147. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
148. Tuță George-Cristian PNL NU
149. Țoiu Oana-Silvia USR NU
150. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
151. Vulpescu Ioan PSD Abținere
152. Wiener Adrian USR DA
153. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 20:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro