Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.06.2021 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iunie 2021, ora 16:42

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 113/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.221/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.37/2007 privind stabilirea cadrului de aplicare a regulilor privind perioadele de conducere, pauzele și perioadele de odihnă ale conducătorilor auto și utilizarea aparatelor de înregistrare a activității acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:176 55 39 45 20 8 9
- voturi pentru (DA):172 55 39 45 16 8 9
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 4 - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușceac Antonio AUR NU
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Badiu Georgel AUR DA
11. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Buzoianu Diana-Anda USR DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chira Claudiu-Martin PNL DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Coarnă Dumitru PSD DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Crîstici Ognean Minoritati DA
48. Crușoveanu Marian PNL DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Drancă Andrei-Iulian USR DA
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Enachi Raisa AUR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Feodorov Lucian AUR NU
59. Florea Daniel PSD DA
60. Flucuș Dumitru PNL DA
61. Gál Károly UDMR DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gheba Daniel-Sorin USR DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Giurgiu Adrian USR DA
67. Gliga Dumitrița PSD DA
68. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
69. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
70. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Hajdu Gábor UDMR DA
73. Halici Nicușor PSD DA
74. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
75. Havârneanu Filip USR DA
76. Hărătău Elena PNL DA
77. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ichim Cristian-Paul USR DA
81. Ilie Victor USR DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
85. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
86. Kiss János PNL DA
87. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
88. Könczei Csaba UDMR DA
89. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
90. Lazăr Ion-Marian USR DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
93. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
96. Mang Ioan PSD DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Miftode Marius-Andrei USR DA
99. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
100. Mina Marian PSD DA
101. Mircea Florin PSD DA
102. Miruță Radu-Dinel USR DA
103. Mitrea Dumitrina AUR DA
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
105. Moisin Radu-Marin PNL DA
106. Molnar Radu-Iulian USR DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
109. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
110. Nacov Gheorghe Minoritati DA
111. Nagy Szabolcs UDMR DA
112. Nagy Vasile AUR DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năcuță Sorin PNL DA
115. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
116. Neagu Denisa-Elena USR DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Özmen Oana-Marciana USR DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pavelescu Nicolae PSD DA
123. Pecingină Gheorghe PNL DA
124. Piper-Savu Florin PSD DA
125. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
126. Pop Darius AUR DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Pavel PNL DA
129. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Prunean Alin-Costel USR DA
133. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
134. Rafila Alexandru PSD DA
135. Rizea Cristina Camelia USR DA
136. Roman Nicolae AUR NU
137. Rujan Dumitru PNL DA
138. Salan Viorel PSD DA
139. Sandu Viorica PSD DA
140. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
141. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
142. Scripnic Lilian AUR NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Stancu Paul PSD DA
146. Stănescu Vetuța PNL DA
147. Stângă George-Cătălin PNL DA
148. Stoian Maria PNL DA
149. Stoica Diana USR DA
150. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
151. Szabó Ödön UDMR DA
152. Șandru Cosmin PNL DA
153. Șimon Gheorghe PSD DA
154. Șoldan Gheorghe PSD DA
155. Șoptică Costel PNL DA
156. Tanasă Dan AUR DA
157. Tănase Antonel PNL DA
158. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
159. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
160. Terente Eugen USR DA
161. Thellmann Christine PNL DA
162. Toda Daniel-Liviu USR DA
163. Todosiu Beniamin USR DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
166. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
167. Tuță George-Cristian PNL DA
168. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
169. Țoiu Oana-Silvia USR DA
170. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
171. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
172. Vulpescu Ioan PSD DA
173. Weber Mihai PSD DA
174. Wiener Adrian USR DA
175. Zakarias Zoltán UDMR DA
176. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 22:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro