Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:24 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 244/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:137 64 28 14 10 3 9 2 7
- voturi pentru (DA):36 - 1 13 10 3 5 - 4
- voturi împotrivă (NU):98 64 26 1 - - 3 1 3
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
2. Zainea Cornel USR DA
3. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
4. Velcea Nicolae PSD NU
5. Varga Vasile PNL NU
6. Tudor Beatrice PSD NU
7. Toma Ilie PSD NU
8. Tîlvăr Angel PSD NU
9. Teiș Alina PSD NU
10. Teacă Alexandru PMP DA
11. Tabugan Ion - NU
12. Șovăială Constantin PNL NU
13. Șișcu George PNL NU
14. Szabó Ödön UDMR DA
15. Surgent Marius-Gheorghe - NU
16. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
17. Suciu Matei PSD NU
18. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
19. Stănescu Alexandru PSD NU
20. Stancu Florinel PRO România Abținere
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
23. Simionca Ionuț PMP DA
24. Simion Lucian-Eduard PSD NU
25. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
26. Sefer Cristian-George PSD NU
27. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
28. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
29. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
30. Roșca Lucreția PSD NU
31. Romanescu Cristinel PNL NU
32. Roman Florin-Claudiu PNL NU
33. Răduț Violeta PSD NU
34. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
35. Prună Cristina-Mădălina USR DA
36. Preda Cezar-Florin PNL NU
37. Popescu Pavel PNL NU
38. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
39. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
40. Popa Florin PSD NU
41. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
42. Păle Dănuț PSD NU
43. Pașcan Emil-Marius PMP DA
44. Paraschiv Rodica PSD NU
45. Pambuccian Varujan Minoritati DA
46. Oprea Dumitru PNL NU
47. Olteanu Daniel - DA
48. Nosa Iuliu PSD NU
49. Niță Nicu PSD NU
50. Nistor Laurențiu PSD NU
51. Nicolae Andrei PSD NU
52. Neață Eugen PSD NU
53. Neagu Nicolae PNL NU
54. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
55. Mușoiu Ștefan PSD NU
56. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
57. Mohaci Mihai PRO România NU
58. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
59. Mînzatu Roxana PSD NU
60. Mircea Florin PSD NU
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
62. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
63. Manole Petre-Florin PSD NU
64. Macovei Silviu Nicu PSD NU
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lovin Dumitru - DA
69. Longher Victoria Minoritati NU
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Jivan Luminița-Maria PSD NU
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
74. Itu Cornel PSD NU
75. Iordache Florin PSD NU
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL NU
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Georgescu Nicolae PSD NU
89. Georgescu Laura PSD NU
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Floroiu Ionel PSD NU
92. Fădor Angelica PNL NU
93. Farago Petru UDMR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Dunava Costel Neculai PSD NU
97. Drulă Cătălin USR DA
98. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
99. Dobre Victor Paul PNL NU
100. Dîrzu Ioan PSD NU
101. Dehelean Silviu USR DA
102. Cupșa Ioan PNL NU
103. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
104. Cocoș Vasile PSD NU
105. Cobuz Maricela PSD NU
106. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
107. Ciocan Dan PSD NU
108. Cioabă Petre PSD NU
109. Chiriac Viorel PSD NU
110. Cherecheș Viorica PNL NU
111. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
112. Călin Ion PSD NU
113. Căciulă Aurel PSD NU
114. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
115. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
116. Buican Cristian PNL NU
117. Budăi Marius-Constantin PSD NU
118. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
119. Bran-Voinea Ioana PSD NU
120. Botez Mihai-Cătălin USR DA
121. Bontea Vlad PSD NU
122. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
123. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
124. Birchall Ana - DA
125. Bica Dănuț PNL NU
126. Benkő Erika UDMR DA
127. Benedek Zacharie UDMR DA
128. Bende Sándor UDMR DA
129. Bejinariu Eugen PSD NU
130. Barna Ilie Dan USR DA
131. Balan Ioan PNL NU
132. Axinte Vasile PSD NU
133. Avram Constantin - NU
134. Apjok Norbert UDMR DA
135. Anton Anton - DA
136. Ampleev Andrian Minoritati DA
137. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro