Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 15:09 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 15:09

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 580/2010 pentru instituirea impozitului anual asupra averii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:288 115 70 35 32 16 11 9
- voturi pentru (DA):254 113 68 31 6 16 11 9
- voturi împotrivă (NU):28 1 1 2 24 - - -
- abțineri:6 1 1 2 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND Abținere
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND DA
56. Coman Gheorghe ND DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria ND NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu ND NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Giurescu Dinu ALDE DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
120. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PDL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Man Mircea PDL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Nicu PNL DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
154. Melinte Ion ND DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian ND NU
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PDL NU
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mitrea Miron Tudor PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina ND NU
169. Moisii Constantin ND NU
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru PDL DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu ND NU
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PDL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL Abținere
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND NU
190. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND NU
196. Ochi Ion PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PDL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Petrache Adrian-Alin PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre PSD DA
207. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PNL DA
215. Preda Cezar-Florin PDL DA
216. Pușcaș Iacob ND NU
217. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
218. Răducanu Ion PSD NU
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo PDL DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rotaru Răzvan ND NU
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
231. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
232. Scarlat George PNL DA
233. Scutaru Adrian George PNL NU
234. Secară Florin Mihail PDL DA
235. Sefer Cristian-George ND NU
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Smarandache Miron Alexandru ND DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stan Ioan PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion ND NU
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Mirel PNL DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
266. Tomac Eugen PDL DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Tușa Adriana Diana PNL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
272. Udrea Elena Gabriela PDL DA
273. Udriște Gheorghe PDL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vreme Valerian PDL DA
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 7 octombrie 2022, 13:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro