Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 722/2011 privind completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:306 121 78 41 26 16 13 11
- voturi pentru (DA):240 120 78 - 3 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):65 1 - 41 22 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Becali George PNL DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Chebac Eugen ND Abținere
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Cioată Cezar ND NU
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ND NU
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dascălu Constantin PDL NU
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
73. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Relu PNL DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu ND DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Gheorghe Florin PDL NU
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Giurescu Dinu ALDE DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria ND NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR NU
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PDL NU
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Man Mircea PDL NU
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND NU
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian ND NU
167. Mihăilă Ioan PDL NU
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND NU
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL NU
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL NU
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND NU
200. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND NU
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PDL NU
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PDL NU
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Paul Maria-Andreea PDL NU
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Petrache Adrian-Alin PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
229. Potor Călin PNL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL NU
231. Pușcaș Iacob ND NU
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL NU
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL NU
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND NU
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail PDL NU
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Smarandache Miron Alexandru ND NU
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Stoica Mihaela PDL NU
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Tabugan Ion PSD DA
272. Taloș Mirel PNL DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
282. Tomac Eugen PDL NU
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Tudose Mihai PSD DA
287. Tușa Adriana Diana PNL DA
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
289. Udrea Elena Gabriela PDL NU
290. Udriște Gheorghe PDL NU
291. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
292. Uricec Eugen Constantin PSD DA
293. Ursărescu Dorinel PNL DA
294. Varga Vasile PNL DA
295. Vasilică Radu Costin PSD DA
296. Vladu Iulian PDL NU
297. Vlase Petru Gabriel PSD DA
298. Vlădoiu Aurel PSD DA
299. Vreme Valerian PDL NU
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 7:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro