Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2006 > 11:01 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2006, ora 11:01

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 614/2005 privind abrogarea procedurii referitoare la cererea de oferte pravăzută în Ordonanța de urgență a Guvernului nr.60/2001, privind achizițiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 66 42 16 39 13 15 13 7
- voturi pentru (DA):194 62 42 6 39 12 14 13 6
- voturi împotrivă (NU):13 3 - 8 - 1 - - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciontu Corneliu - DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Constantinescu Viorel PSD DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Marin PSD DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC -
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PC DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Lari-Iorga Leonida - NU
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM DA
105. Manda Iulian Claudiu PSD DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
116. Mătușa Tudor PRM NU
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Muscă Monica Octavia PNL DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
139. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
140. Niță Constantin PSD DA
141. Nițulescu Teodor PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PNL DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pardău Dumitru PNL DA
149. Paveliu Marian Sorin PNL DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PC DA
155. Popescu Florin Aurelian PNL DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Preda Ion PNL DA
159. Pruteanu Vasile PNL DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Pupeză Viorel PSD DA
162. Pușcă Mircea Valer PNL DA
163. Racoceanu Viorel PD-L DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Raicu Romeo Marius PD-L DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM NU
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel PNL DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Sârb Gheorghe PSD DA
176. Sârbu Marian PSD DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Stănescu Cristian PRM NU
181. Stănișoară Mihai PD-L DA
182. Stoica Ion - DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Șandru Marcela Lavinia - DA
186. Știrbeț Cornel PNL DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
190. Tărniceru Petru PSD NU
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PSD DA
193. Toma Florentina Marilena PSD DA
194. Toma Horia-Victor PNL DA
195. Tudor Constantin PC DA
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ungureanu Petre PNL DA
200. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
201. Ursărescu Dorinel PNL DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Vălean Adina Ioana PNL DA
204. Văsioiu Horia PD-L DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
209. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
211. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 16:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro