Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:30

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-49
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 69/2008 pentru modificarea și completarea art.3 al Legii 61 din 22 septembrie 1993 privind alocația de stat pentru copii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:179 53 38 9 42 11 11 12 3
- voturi pentru (DA):166 48 37 8 40 11 9 10 3
- voturi împotrivă (NU):7 4 - 1 - - 1 1 -
- abțineri:4 - 1 - 1 - 1 1 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Bușoi Diana Maria PD-L DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD NU
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L Abținere
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Godja Petru PSD DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Hellvig Eduard Raul PNL DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hogea Vlad Gabriel PC DA
75. Hoinaru Marian PD-L DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Ilie Cristian PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marian Dan Mihai PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
101. Merce Ilie PRM DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Micle Ioan Radu PNL Abținere
104. Micula Cătălin PNL DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PC DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Mînzînă Ion PC DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Momanu Corneliu PD-L DA
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Năstase Adrian PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Nica Dan PSD NU
119. Nicolae Alexandri PNL DA
120. Nicolicea Eugen PSD NU
121. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oancea Viorel PD-L DA
124. Ovidenie Costel - DA
125. Pascu Bogdan PC Abținere
126. Păun Nicolae Minoritati NU
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
129. Plăiașu Gabriel PNL DA
130. Podgorean Radu PSD DA
131. Ponta Victor-Viorel PSD DA
132. Popa Cornel PNL DA
133. Popa Daniela PC DA
134. Popescu Corneliu PD-L DA
135. Pupeză Viorel PC DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sanda Victor PSD DA
143. Sandu Gabriel PD-L DA
144. Sasu Ion PRM DA
145. Săpunaru Nini PNL DA
146. Sârb Gheorghe PD-L DA
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
151. Stoica Ion PD-L DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR DA
155. Șandru Marcela Lavinia - DA
156. Știrbeț Cornel PD-L DA
157. Tămagă Constantin PSD DA
158. Tănăsescu Tudor PSD DA
159. Tărniceru Petru PSD DA
160. Timiș Ioan PNL DA
161. Todoran Pavel PSD DA
162. Toma Horia-Victor PNL DA
163. Tudor Constantin PD-L DA
164. Turc Ioan PNL DA
165. Turcan Raluca PD-L DA
166. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
167. Ujeniuc Dragoș PNL DA
168. Ungureanu Petre PD-L -
169. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
170. Ursărescu Dorinel PNL DA
171. Vainer Aurel Minoritati DA
172. Varga Attila UDMR DA
173. Vasile Aurelia PSD DA
174. Vladu Iulian PD-L DA
175. Vlădoiu Aurel PSD DA
176. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 1:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro