Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:20

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-33
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 308/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 55 41 13 44 12 13 12 5
- voturi pentru (DA):117 1 41 7 42 12 2 10 2
- voturi împotrivă (NU):72 52 - 6 - - 11 - 3
- abțineri:4 1 - - 1 - - 2 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC NU
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L Abținere
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD Abținere
63. Ehling Elena PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PNL DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC NU
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Glăvan Ștefan PC NU
79. Godja Petru PSD NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Hanganu Romeo Octavian - NU
83. Hellvig Eduard Raul PNL DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC NU
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Ignat Miron Minoritati Abținere
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM NU
95. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Mazăre Alexandru PSD NU
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
115. Mătușa Tudor PRM NU
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD NU
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PC NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Mînzînă Ion PC NU
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năstase Adrian PSD NU
132. Nechita Aurel PSD NU
133. Nica Dan PSD NU
134. Nicolae Alexandri PNL DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pascu Bogdan PC NU
141. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
142. Păun Nicolae Minoritati DA
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD NU
147. Ponta Victor-Viorel PSD NU
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC NU
150. Popescu Corneliu PD-L DA
151. Pupeză Viorel PC DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM NU
157. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
158. Rusu Valentin PD-L DA
159. Sandu Gabriel PD-L DA
160. Sasu Ion PRM DA
161. Sârb Gheorghe PD-L DA
162. Sârbu Marian PSD NU
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
167. Stănescu Cristian PRM NU
168. Stoica Ion PD-L DA
169. Străchinaru Petre PD-L DA
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Șandru Marcela Lavinia - NU
173. Știrbeț Cornel PD-L DA
174. Tămagă Constantin PSD NU
175. Tănăsescu Tudor PSD NU
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Toma Horia-Victor PNL DA
178. Tudose Mihai PSD NU
179. Turc Ioan PNL DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L DA
183. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
190. Vladu Iulian PD-L DA
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voinea Florea PSD NU
194. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 20:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro