Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 123/2008 pentru modificarea art.1 lit.c) Ordonanța Guvernului nr. 105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 57 43 12 45 12 12 12 4
- voturi pentru (DA):66 2 43 - 2 11 1 7 -
- voturi împotrivă (NU):115 55 - 10 42 - 4 1 3
- abțineri:16 - - 2 1 1 7 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC Abținere
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Bușoi Diana Maria PD-L NU
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PD-L NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L NU
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitrescu Zamfir - NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Ehling Elena PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PNL DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Fuia Stelian PD-L NU
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC Abținere
78. Godja Petru PSD NU
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
85. Hoinaru Marian PD-L NU
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ignat Miron Minoritati Abținere
89. Ilie Cristian PD-L NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
92. Iriza Marius PRM NU
93. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L NU
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Manolescu Oana Minoritati Abținere
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Martin Eduard-Stelian PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Mazăre Alexandru PSD NU
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mătușa Tudor PRM NU
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micle Ioan Radu PNL DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD NU
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PC Abținere
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L NU
122. Mitrea Miron Tudor PSD DA
123. Mînzînă Ion PC Abținere
124. Mocanu Alexandru PD-L NU
125. Momanu Corneliu PD-L NU
126. Munteanu Ioan PSD NU
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
128. Nassar Rodica PSD NU
129. Năstase Adrian PSD NU
130. Nechita Aurel PSD NU
131. Nica Dan PSD NU
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oltean Ioan PD-L NU
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - NU
138. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Petrea Constantin PD-L NU
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD NU
144. Ponta Victor-Viorel PSD NU
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC NU
147. Popescu Corneliu PD-L NU
148. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
149. Pupeză Viorel PC Abținere
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L NU
152. Rogin Marius PD-L Abținere
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
154. Rus Ioan Aurel PRM NU
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Rusu Valentin PD-L NU
157. Sanda Victor PSD NU
158. Sandu Gabriel PD-L NU
159. Sasu Ion PRM Abținere
160. Săpunaru Nini PNL DA
161. Sârb Gheorghe PD-L NU
162. Sârbu Marian PSD NU
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
167. Stănescu Cristian PRM NU
168. Stoica Ion PD-L NU
169. Străchinaru Petre PD-L NU
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PD-L NU
173. Tămagă Constantin PSD NU
174. Tănăsescu Tudor PSD NU
175. Tărniceru Petru PSD NU
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Todoran Pavel PSD NU
178. Toma Horia-Victor PNL DA
179. Tudor Constantin PD-L NU
180. Tudose Mihai PSD NU
181. Turc Ioan PNL DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Petre PD-L NU
185. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
190. Vasile Aurelia PSD NU
191. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
192. Vladu Iulian PD-L NU
193. Vlădoiu Aurel PSD NU
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
195. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 17:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro