Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:48 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:48

Subiect vot: Vot final
PL 249/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.4/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.293/2004 privind Statutul funcționarilor publici din Administrația Națională a Penitenciarelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 71 29 14 45 13 5 14 9
- voturi pentru (DA):150 70 29 14 1 12 5 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:49 1 - - 43 1 - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L Abținere
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
32. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Canacheu Costică PD-L Abținere
36. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L Abținere
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L Abținere
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Giurgiu Mircia - Abținere
70. Grigore Dan PC DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
80. Ignat Miron Minoritati Abținere
81. Ilie Cristian PD-L Abținere
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
83. Ionescu Daniel PD-L Abținere
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L Abținere
93. Liga Dănuț PD-L Abținere
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Manda Iulian Claudiu PSD DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PD-L Abținere
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu - DA
135. Oancea Viorel PD-L Abținere
136. Ovidenie Costel - DA
137. Pavelescu Aurelian - DA
138. Păun Nicolae Minoritati DA
139. Petrea Constantin PD-L Abținere
140. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
141. Podgorean Radu PSD DA
142. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
143. Popa Cornel PNL DA
144. Popa Daniela PC DA
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popescu Corneliu PD-L Abținere
147. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
148. Pupeză Viorel PC DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Radan Mihai Minoritati DA
152. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
153. Rogin Marius PD-L Abținere
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Liviu Alin PSD DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
158. Rusu Valentin PD-L Abținere
159. Săniuță Marian-Florian PSD DA
160. Săpunaru Nini PNL DA
161. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stan Ioan PSD DA
167. Stanciu Anghel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stoica Ion PD-L Abținere
171. Străchinaru Petre PD-L Abținere
172. Strungă Emil PNL DA
173. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
174. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tămagă Constantin PSD DA
177. Tănăsescu Tudor PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Todoran Pavel PSD DA
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toró Tiberiu UDMR Abținere
182. Tudor Marcu PRM DA
183. Tudose Mihai PSD DA
184. Turc Ioan PNL DA
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ujeniuc Dragoș PNL DA
188. Ungureanu Petre PD-L Abținere
189. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
190. Vainer Aurel Minoritati DA
191. Varga Attila UDMR DA
192. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Vladu Iulian PD-L Abținere
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Vlădoiu Aurel PSD DA
197. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 9:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro