Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2008, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 247/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2008 pentru modificarea Legii muntelui nr.347/2004
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 67 46 18 58 13 11 16 10
- voturi pentru (DA):180 66 46 17 5 12 11 16 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:58 1 - 1 53 - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L Abținere
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PD-L Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
32. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L Abținere
36. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L Abținere
42. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PD-L Abținere
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Constantinescu Anca PD-L Abținere
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PNL DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru - DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Ehling Elena PD-L Abținere
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L Abținere
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - Abținere
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PD-L Abținere
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilie Cristian PD-L Abținere
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
101. Ionescu Daniel PD-L Abținere
102. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
105. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
110. Lificiu Petru PD-L Abținere
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Macaleți Costică PSD DA
114. Magheru Paul PRM DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Manta Pantelimon PNL DA
117. Marin Constantin PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micle Ioan Radu PNL DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihalache Sorin Dan PSD DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
132. Mircea Costache PC DA
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PC DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PD-L Abținere
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L Abținere
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL DA
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu - DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oltean Ioan PD-L Abținere
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pardău Dumitru PD-L Abținere
159. Pavelescu Aurelian - DA
160. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L Abținere
163. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
164. Plăiașu Gabriel PNL DA
165. Podgorean Radu PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PNL DA
169. Popeangă Petre PRM DA
170. Popescu Corneliu PD-L Abținere
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PC DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
175. Pușcaș Vasile PSD Abținere
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L Abținere
178. Radan Mihai Minoritati DA
179. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
180. Rogin Marius PD-L Abținere
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
182. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
183. Rusu Liviu Alin PSD DA
184. Rusu Valentin PD-L DA
185. Sanda Victor PSD DA
186. Sandu Gabriel PD-L Abținere
187. Sandu-Capră Mihai PNL DA
188. Sasu Ion PSD DA
189. Săniuță Marian-Florian PSD DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Soporan Vasile Filip PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
200. Stănescu Cristian PRM DA
201. Stoica Ion PD-L Abținere
202. Străchinaru Petre PD-L Abținere
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
206. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
207. Știreanu Octavian PSD DA
208. Știucă Alecsandru PSD DA
209. Tabără Valeriu PD-L DA
210. Tănăsescu Tudor PSD DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Teodorescu George Alin PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL DA
215. Toma Florentina Marilena PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR DA
218. Tudor Constantin PD-L Abținere
219. Turc Ioan PNL DA
220. Turcan Raluca PD-L Abținere
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PD-L Abținere
225. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
226. Uricec Eugen Constantin PD-L Abținere
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vladu Iulian PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Voicu Cătălin PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD DA
236. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 28 ianuarie 2022, 1:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro