Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 45/2008 privind completarea și modificarea Legii audiovizualului nr.504 din 2002
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 75 35 17 43 17 4 13 12
- voturi pentru (DA):196 74 34 6 42 17 4 13 6
- voturi împotrivă (NU):13 - - 10 1 - - - 2
- abțineri:7 1 1 1 - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Barbu Gheorghe PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Băluț Lucian PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Becșenescu Dumitru - DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bentu Dumitru PSD DA
28. Bivolaru Ioan PSD DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Buciu Angela PRM NU
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzatu Dan Horațiu - DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Călian Petru PD-L DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Câmpanu Liviu PNL DA
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Chiș Filonaș PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Cocrea Olguța - NU
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Ioan PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - NU
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gușă Cozmin Horea - Abținere
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Lificiu Petru PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM NU
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Mihalache Sorin Dan PSD DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM NU
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PD-L DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu - DA
144. Niță Constantin PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pavelescu Aurelian - Abținere
152. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
156. Plăiașu Gabriel PNL DA
157. Podgorean Radu PSD DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popeangă Petre PRM NU
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
164. Pușcaș Vasile PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM NU
170. Rusu Liviu Alin PSD DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel PD-L DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
186. Stănescu Cristian PRM NU
187. Stănescu Mircea PSD DA
188. Stoica Ion PD-L DA
189. Strungă Emil PNL DA
190. Szekely Levente Csaba UDMR DA
191. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L NU
194. Tănăsescu Tudor PSD DA
195. Tărniceru Petru PSD DA
196. Timar Liviu PSD DA
197. Timiș Ioan PNL DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PD-L DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș PNL DA
205. Ungureanu Petre PD-L DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Cătălin PSD DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 10:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro