Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:35 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 882/2007 pentru completarea art.18 din Legea nr.325/2006 privind serviciul public de alimentare cu energie termică
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 74 35 14 44 17 4 14 12
- voturi pentru (DA):211 73 35 14 44 17 4 14 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
15. Ardelean Lia PC DA
16. Asztalos Ferenc UDMR DA
17. Avram Dumitru PRM DA
18. Baban Ștefan PRM DA
19. Barbu Gheorghe PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Becșenescu Dumitru - DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bivolaru Ioan PSD DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
38. Burnei Ion PSD DA
39. Bușoi Diana Maria PD-L DA
40. Butnaru Vasile PSD DA
41. Buzatu Dan Horațiu - DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
47. Călian Petru PD-L DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Câmpanu Liviu PNL DA
50. Chiper Gheorghe PSD DA
51. Chiș Filonaș PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - NU
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PD-L DA
89. Hrebenciuc Viorel PSD DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ilie Cristian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati - DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mitrea Manuela PSD DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PD-L DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu - DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Ovidenie Costel - DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pavelescu Aurelian - DA
151. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
152. Păun Nicolae Minoritati DA
153. Petrea Constantin PD-L DA
154. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
155. Plăiașu Gabriel PNL DA
156. Podgorean Radu PSD DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Nicolae PNL DA
160. Popeangă Petre PRM DA
161. Popescu Corneliu PD-L DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Pușcaș Vasile PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Puzdrea Dumitru PD-L DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L DA
169. Rogin Marius PD-L DA
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
171. Rusu Liviu Alin PSD DA
172. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
173. Sanda Victor PSD DA
174. Sandu Gabriel PD-L DA
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD DA
177. Săniuță Marian-Florian PSD DA
178. Sârb Gheorghe PD-L DA
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sirețeanu Mihail PSD DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stănescu Mircea PSD DA
189. Stoica Ion PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Șandru Marcela Lavinia - DA
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tabără Valeriu PD-L DA
195. Tănăsescu Tudor PSD DA
196. Tărniceru Petru PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Todoran Pavel PSD DA
200. Toma Florentina Marilena PSD DA
201. Toma Horia-Victor PNL DA
202. Tudor Constantin PD-L DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș PNL DA
205. Ungureanu Petre PD-L DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Cătălin PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 27 septembrie 2022, 6:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro