Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 13:14

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
PL 783/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.16/2000 privind înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Național al Persoanelor Vârstnice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 77 37 12 63 18 9 15 8
- voturi pentru (DA):237 76 37 12 62 18 9 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L DA
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
38. Buciu Angela PRM DA
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L DA
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
42. Burnei Ion PSD DA
43. Bușoi Diana Maria PD-L DA
44. Butnaru Vasile PSD DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L DA
48. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
50. Călian Petru PD-L DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiș Filonaș PSD DA
54. Cindrea Ioan PSD DA
55. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PD-L -
60. Constantinescu Anca PD-L DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Ioan PNL DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin - DA
65. Diaconescu Renică PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
69. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
70. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
71. Dumitrescu Liana Minoritati DA
72. Dumitrescu Zamfir - DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Duțu Stelian PD-L DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Eserghep Gelil PRM DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Damian PC DA
84. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Fuia Stelian PD-L DA
87. Furo Iuliu Ioan PRM DA
88. Gabor Gheorghe PNL DA
89. Găleteanu Monalisa PSD DA
90. Georgescu Filip PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PNL DA
92. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
93. Ghișe Ioan PNL DA
94. Giurgiu Mircia - DA
95. Gonțea Ion PD-L DA
96. Grigore Dan PD-L DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Gubandru Aurel PSD DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hogea Vlad Gabriel PC DA
102. Hoinaru Marian PD-L DA
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Ilie Cristian PD-L DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PD-L DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
112. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kerekes Károly UDMR DA
115. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Lakatos Petru UDMR DA
118. Lificiu Petru PD-L DA
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Mazăre Alexandru PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
141. Mocanu Alexandru PD-L DA
142. Mocanu Vasile PSD DA
143. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohora Tudor PSD DA
146. Moisoiu Adrian PRM DA
147. Moldovan Emil Radu PSD DA
148. Momanu Corneliu PD-L DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năstase Adrian PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nica Dan PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
158. Oancea Viorel PD-L DA
159. Olarean Aurel PD-L DA
160. Oltean Ioan PD-L DA
161. Olteanu Bogdan PNL DA
162. Oprea Gabriel PSD DA
163. Ovidenie Costel - DA
164. Pardău Dumitru PD-L DA
165. Pavelescu Aurelian - DA
166. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
167. Păun Nicolae Minoritati DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
170. Plăiașu Gabriel PNL DA
171. Ponta Victor-Viorel PSD DA
172. Pop Claudiu Adrian PSD DA
173. Popa Cornel PNL DA
174. Popa Nicolae PNL DA
175. Popescu Corneliu PD-L DA
176. Popescu Ionica Constanța PC DA
177. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
178. Preda Cezar-Florin PD-L DA
179. Pruteanu Vasile PD-L DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD DA
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcaș Vasile PSD Abținere
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Radan Mihai Minoritati DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM DA
189. Rusu Liviu Alin PSD DA
190. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
191. Rușanu Dan Radu PNL DA
192. Sanda Victor PSD DA
193. Sandu Gabriel PD-L DA
194. Sandu-Capră Mihai PNL DA
195. Sasu Ion PSD DA
196. Săniuță Marian-Florian PSD DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Marian PSD DA
199. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD DA
204. Stan Ioan PSD DA
205. Stanciu Anghel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
208. Stoica Ion PD-L DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Știrbeț Cornel PD-L DA
213. Știreanu Octavian PSD DA
214. Știucă Alecsandru PSD DA
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Tudor PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Timar Liviu PSD DA
221. Timiș Ioan PNL DA
222. Todoran Pavel PSD DA
223. Toma Florentina Marilena PSD DA
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR DA
226. Turcan Raluca PD-L DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ungureanu Petre PD-L DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Cătălin PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
239. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 9:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro