Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-30
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 784/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.109/2005 privind instituirea indemnizației pentru activitatea de liber - profesionist a artiștilor interpreți sau executanți din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 71 41 17 56 19 10 14 13
- voturi pentru (DA):218 66 39 13 53 19 9 12 7
- voturi împotrivă (NU):7 2 - 2 - - - - 3
- abțineri:5 2 - - 2 - - - 1
- nu au votat:11 1 2 2 1 - 1 2 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L -
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD -
15. Bălu Marius PD-L DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - Abținere
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PD-L DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
50. Cocrea Olguța - NU
51. Codîrlă Liviu PD-L DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Diaconescu Marin - DA
57. Diaconescu Renică PNL DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati -
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
66. Dumitriu Mihai PSD Abținere
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Eserghep Gelil PRM DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
73. Fenechiu Relu PNL -
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Giurgiu Mircia - NU
87. Glăvan Ștefan PC DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - -
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Hanganu Romeo Octavian - -
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hogea Vlad Gabriel PC DA
98. Hoinaru Marian PD-L DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ilie Cristian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PD-L DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L Abținere
114. Lari-Iorga Leonida - DA
115. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
116. Lificiu Petru PD-L DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Luchian Ion PNL DA
119. Macaleți Costică PSD DA
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD DA
123. Manta Pantelimon PNL DA
124. Marian Dan Mihai PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mazăre Alexandru PSD DA
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM -
134. Mătușa Tudor PRM DA
135. Meir Nati - DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
141. Mircea Costache PRM DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L DA
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD NU
152. Momanu Corneliu PD-L DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năstase Adrian PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nedelcu Gabriela PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
161. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
162. Nistoran Dorin-Liviu - DA
163. Niță Constantin PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oancea Viorel PD-L DA
166. Olarean Aurel PD-L DA
167. Oltean Ioan PD-L DA
168. Olteanu Bogdan PNL DA
169. Ovidenie Costel - NU
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pardău Dumitru PD-L DA
173. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
174. Păun Nicolae Minoritati DA
175. Petrea Constantin PD-L DA
176. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
177. Plăiașu Gabriel PNL -
178. Popa Cornel PNL DA
179. Popa Daniela PC DA
180. Popa Nicolae PNL DA
181. Popeangă Petre PRM DA
182. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Preda Cezar-Florin PD-L DA
185. Pruteanu Vasile PD-L DA
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
188. Pușcaș Vasile PSD DA
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Radan Mihai Minoritati -
191. Rădulescu Cristian PD-L DA
192. Rogin Marius PD-L DA
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
194. Rus Ioan Aurel PRM DA
195. Rusu Liviu Alin PSD DA
196. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
197. Sandu Gabriel PD-L DA
198. Sasu Ion PSD DA
199. Săniuță Marian-Florian PSD DA
200. Sârb Gheorghe PD-L DA
201. Sârbu Marian PSD DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD DA
206. Sóki Béla UDMR DA
207. Soporan Vasile Filip PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD DA
209. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
210. Stănescu Cristian PRM DA
211. Stoica Ion PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Strungă Emil PNL DA
214. Szekely Levente Csaba UDMR DA
215. Știrbeț Cornel PD-L DA
216. Știucă Alecsandru PSD DA
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Tudor PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Teodorescu George Alin PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD DA
224. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Toró Tiberiu UDMR DA
227. Tudor Constantin PD-L DA
228. Turcan Raluca PD-L Abținere
229. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Cătălin PSD DA
237. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
238. Voinea Florea PSD DA
239. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 24 septembrie 2022, 20:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro