Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.02.2008 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 5 februarie 2008, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 884/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.138/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 79 33 17 51 16 9 12 10
- voturi pentru (DA):223 78 32 16 51 15 9 12 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PD-L DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Constantinescu Viorel PSD DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin - DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hogea Vlad Gabriel PC DA
88. Hoinaru Marian PD-L DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL -
121. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihalache Sorin Dan PSD DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohora Tudor PSD DA
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD DA
140. Momanu Corneliu PD-L DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năstase Adrian PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PD-L DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Oprea Gabriel PSD DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popeangă Petre PRM DA
164. Popescu Dan Ioan PC DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Pruteanu Vasile PD-L DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
176. Rusu Liviu Alin PSD DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Sârb Gheorghe PD-L DA
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Sirețeanu Mihail PSD DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Mircea PSD DA
194. Stoica Ion PD-L DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Șandru Marcela Lavinia - DA
198. Știrbeț Cornel PD-L DA
199. Știreanu Octavian PSD DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Taloș Mirel PNL DA
203. Tamás Sándor UDMR DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Tudor PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Tudor Constantin PD-L DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Ujeniuc Dragoș PD-L DA
216. Ungureanu Petre PD-L DA
217. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Varga Attila UDMR DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Cătălin PSD DA
223. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
226. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
227. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 24 septembrie 2022, 19:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro