Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:20 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 760/2007 de modificare a Legii nr.187/1999 modificată și consolidată din 27.02.2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 65 35 16 33 20 8 13 19
- voturi pentru (DA):196 65 34 7 33 20 8 12 17
- voturi împotrivă (NU):10 - - 8 - - - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL -
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PD-L DA
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin - DA
44. Diaconescu Renică PNL DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PRM NU
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - NU
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Hogea Vlad Gabriel - DA
84. Hoinaru Marian - DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PD-L DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iriza Marius PRM NU
97. Iustian Mircea Teodor - DA
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lificiu Petru PD-L DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Moisoiu Adrian PRM NU
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oancea Viorel - DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Paveliu Marian Sorin - NU
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popeangă Petre PRM DA
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
151. Purceld Octavian-Mircea PRM -
152. Pușcaș Vasile PSD DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
158. Rus Ioan Aurel PRM NU
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Rușanu Dan Radu PNL DA
161. Sandu Gabriel - DA
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Sârb Gheorghe PD-L DA
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stan Ion PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stănescu Cristian PRM DA
177. Stoica Ion - DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știrbeț Cornel - DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR DA
191. Tudor Constantin PD-L DA
192. Tudor Marcu PRM NU
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Turcan Raluca - DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș - DA
198. Ungureanu Petre - DA
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Ursărescu Dorinel PNL DA
201. Vainer Aurel Minoritati DA
202. Varga Attila UDMR DA
203. Vasile Aurelia PSD DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail - DA
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 23:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro