Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:17 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:17

Poziție pe
ordinea de zi:
37
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 749/2007 privind constituirea unor sedii pentru Primării
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 65 35 17 36 20 8 13 18
- voturi pentru (DA):136 6 35 4 35 19 7 13 17
- voturi împotrivă (NU):32 18 - 13 - - - - 1
- abțineri:42 41 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD Abținere
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD Abținere
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD Abținere
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L -
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD Abținere
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD Abținere
36. Cindrea Ioan PSD Abținere
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD NU
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L DA
42. Corlățean Titus PSD Abținere
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
45. Diaconescu Marin - DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD NU
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD Abținere
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD Abținere
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD NU
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hogea Vlad Gabriel - DA
86. Hoinaru Marian - DA
87. Iancu Iulian PSD Abținere
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM NU
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilie Cristian PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM NU
98. Iustian Mircea Teodor - DA
99. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD Abținere
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marin Constantin PSD Abținere
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
118. Merce Ilie PRM NU
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD NU
128. Mocioalcă Ion PSD NU
129. Mohora Tudor PSD Abținere
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Moldovan Emil Radu PSD NU
132. Momanu Corneliu - DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Munteanu Ioan PSD NU
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD Abținere
137. Nechita Aurel PSD Abținere
138. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
139. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
140. Niță Constantin PSD Abținere
141. Nosa Iuliu PSD Abținere
142. Oancea Viorel - DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Podgorean Radu PSD Abținere
148. Pop Claudiu Adrian PSD NU
149. Popa Daniela PC DA
150. Popa Nicolae PNL DA
151. Popeangă Petre PRM NU
152. Popescu Ionica Constanța PC DA
153. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
154. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
155. Pușcaș Vasile PSD Abținere
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM NU
162. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
163. Rușanu Dan Radu PNL DA
164. Sandu Gabriel - DA
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD Abținere
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârb Gheorghe PD-L DA
169. Sârbu Marian PSD Abținere
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
175. Stan Ioan PSD NU
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD NU
178. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
179. Stănescu Cristian PRM NU
180. Stoica Ion - DA
181. Străchinaru Petre PD-L DA
182. Strungă Emil PNL DA
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știrbeț Cornel - DA
185. Știucă Alecsandru PSD Abținere
186. Tamás Sándor UDMR DA
187. Tărniceru Petru PSD Abținere
188. Timar Liviu PSD Abținere
189. Timiș Ioan PNL DA
190. Todoran Pavel PSD Abținere
191. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
192. Toma Horia-Victor PNL DA
193. Toró Tiberiu UDMR Abținere
194. Tudor Constantin PD-L DA
195. Tudor Marcu PRM NU
196. Tudose Mihai PSD NU
197. Turcan Raluca - DA
198. Țundrea Ioan PC -
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD Abținere
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Voinea Florea PSD Abținere
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro