Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:16 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:16

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 738/2007 pentru modificarea alin. (2) al art.5 din Legea nr. 218/2005 privind stimularea absorbției fondurilor SAPARD prin preluarea riscului de către fondurile de garantare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 66 34 16 35 20 8 13 18
- voturi pentru (DA):139 6 34 15 34 19 4 12 15
- voturi împotrivă (NU):65 59 - - - 1 4 - 1
- abțineri:5 1 - 1 - - - 1 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD NU
4. Andronescu Ecaterina PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bivolaru Ioan PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD NU
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD NU
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cliveti Minodora PSD NU
39. Cocrea Olguța - DA
40. Codîrlă Liviu PD-L DA
41. Corlățean Titus PSD NU
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD NU
44. Diaconescu Marin - Abținere
45. Diaconescu Renică PNL DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD NU
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
52. Dumitrescu Liana Minoritati Abținere
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
55. Dumitriu Mihai PSD NU
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD Abținere
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC NU
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Găleteanu Monalisa PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurgiu Mircia - NU
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD NU
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Hogea Vlad Gabriel - DA
83. Hoinaru Marian - DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor - DA
97. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lificiu Petru PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD NU
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocioalcă Ion PSD NU
127. Mohora Tudor PSD NU
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD NU
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Nechita Aurel PSD NU
136. Nedelcu Gabriela PSD NU
137. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
138. Niță Constantin PSD NU
139. Nosa Iuliu PSD NU
140. Oancea Viorel - DA
141. Oltean Ioan PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Petrea Constantin PD-L -
145. Podgorean Radu PSD NU
146. Pop Claudiu Adrian PSD NU
147. Popa Daniela PC DA
148. Popa Nicolae PNL DA
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Ionica Constanța PC NU
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcaș Vasile PSD NU
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Radan Mihai Minoritati DA
156. Rădulescu Cristian PD-L DA
157. Rogin Marius PD-L DA
158. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
161. Rușanu Dan Radu PNL DA
162. Sandu Gabriel - DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD NU
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD NU
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Soporan Vasile Filip PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - DA
183. Știucă Alecsandru PSD NU
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tărniceru Petru PSD NU
186. Timar Liviu PSD NU
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD NU
189. Toma Florentina Marilena PSD NU
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Constantin PD-L DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Tudose Mihai PSD NU
195. Turcan Raluca - DA
196. Țundrea Ioan PC NU
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș - DA
199. Ungureanu Petre - DA
200. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
201. Ursărescu Dorinel PNL DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasile Aurelia PSD NU
205. Vlase Petru Gabriel PSD NU
206. Vlădoiu Aurel PSD NU
207. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
208. Voinea Florea PSD NU
209. Zaharia Claudius Mihail - DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro