Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:07 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:07

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 759/2007 privind modificarea limitelor teritoriale ale orașelor Bragadiru și Măgurele, județul Ilfov
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 64 33 16 37 18 8 13 19
- voturi pentru (DA):74 59 2 2 1 4 - 1 5
- voturi împotrivă (NU):129 4 31 14 36 12 6 12 14
- abțineri:5 1 - - - 2 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L NU
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Bónis István UDMR NU
19. Borbély László UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
21. Brînză William Gabriel PD-L NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
27. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Câmpanu Liviu PNL NU
32. Chiper Gheorghe PSD NU
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL NU
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Codîrlă Liviu PD-L NU
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin - NU
43. Diaconescu Renică PNL NU
44. Dobre Traian PNL NU
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati NU
51. Dumitrescu Zamfir - NU
52. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dușa Mircea PSD NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Eserghep Gelil PRM NU
57. Faina Constantin PC NU
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
59. Fenechiu Relu PNL NU
60. Firczak Gheorghe Minoritati NU
61. Florea Damian PC Abținere
62. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
63. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
64. Furo Iuliu Ioan PRM NU
65. Gabor Gheorghe PNL NU
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL NU
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
72. Ghișe Ioan PNL NU
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC NU
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L NU
77. Grigore Dan PD-L NU
78. Grosaru Mircea Minoritati NU
79. Hanganu Romeo Octavian - NU
80. Hellvig Eduard Raul PC NU
81. Hogea Vlad Gabriel - NU
82. Hoinaru Marian - DA
83. Hrebenciuc Viorel PSD DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L NU
88. Ignat Miron Minoritati NU
89. Ilie Cristian PD-L NU
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
91. Ionescu Daniel PD-L NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
94. Iriza Marius PRM NU
95. Iustian Mircea Teodor - NU
96. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
97. Kelemen Hunor UDMR NU
98. Kerekes Károly UDMR Abținere
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR NU
102. Lificiu Petru PD-L NU
103. Liga Dănuț PD-L NU
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Man Mircea PD-L NU
107. Manta Pantelimon PNL NU
108. Marin Constantin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Máté András-Levente UDMR NU
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
113. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
114. Merce Ilie PRM NU
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
116. Micula Cătălin PNL NU
117. Mircea Costache PRM NU
118. Mircovici Niculae Minoritati NU
119. Mironescu Laurențiu PD-L NU
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
122. Mocanu Alexandru PD-L NU
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM NU
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - NU
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel - NU
139. Oltean Ioan PD-L NU
140. Olteanu Bogdan PNL NU
141. Ovidenie Costel - DA
142. Paveliu Marian Sorin - NU
143. Petrea Constantin PD-L NU
144. Podgorean Radu PSD Abținere
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC Abținere
147. Popa Nicolae PNL NU
148. Popeangă Petre PRM NU
149. Popescu Ionica Constanța PC NU
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
151. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
152. Pușcaș Vasile PSD DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL NU
154. Radan Mihai Minoritati NU
155. Rădulescu Cristian PD-L NU
156. Rogin Marius PD-L NU
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
158. Rus Ioan Aurel PRM NU
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Rușanu Dan Radu PNL DA
161. Sandu Gabriel - NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săpunaru Nini PNL NU
165. Sârb Gheorghe PD-L NU
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
168. Scutaru Adrian George PNL NU
169. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Sóki Béla UDMR NU
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stănescu Cristian PRM NU
177. Stoica Ion - DA
178. Străchinaru Petre PD-L NU
179. Strungă Emil PNL NU
180. Szekely Levente Csaba UDMR NU
181. Știrbeț Cornel - NU
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL NU
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL NU
190. Toró Tiberiu UDMR Abținere
191. Tudor Constantin PD-L NU
192. Tudor Marcu PRM NU
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Turcan Raluca - NU
195. Țundrea Ioan PC NU
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
197. Ujeniuc Dragoș - NU
198. Ungureanu Petre - NU
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Ursărescu Dorinel PNL NU
201. Vainer Aurel Minoritati DA
202. Varga Attila UDMR NU
203. Vasile Aurelia PSD DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - NU
208. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 3:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro