Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:07 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:07

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 757/2007 pentru modificarea art.4, lit.a) pct.1 din Legea nr.415/2002 privind organizarea și funcționarea Consiliului Suprem de Apărare a Țării
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 64 34 16 35 19 9 13 20
- voturi pentru (DA):143 4 34 12 35 19 8 12 19
- voturi împotrivă (NU):60 57 - 2 - - - - 1
- abțineri:5 3 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD NU
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD Abținere
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bivolaru Ioan PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru - DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD NU
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD NU
34. Cindrea Ioan PSD NU
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD NU
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PD-L DA
40. Corlățean Titus PSD NU
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD NU
43. Diaconescu Marin - DA
44. Diaconescu Renică PNL DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
50. Dumitrescu Liana Minoritati DA
51. Dumitrescu Zamfir - DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD NU
54. Dușa Mircea PSD NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Eserghep Gelil PRM NU
57. Faina Constantin PC DA
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Găleteanu Monalisa PSD NU
68. Georgescu Filip PSD NU
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD NU
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian - NU
80. Hellvig Eduard Raul PC DA
81. Hogea Vlad Gabriel - DA
82. Hoinaru Marian - DA
83. Hrebenciuc Viorel PSD DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati Abținere
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor - DA
96. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lificiu Petru PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD NU
125. Mocioalcă Ion PSD NU
126. Mohora Tudor PSD NU
127. Moisoiu Adrian PRM DA
128. Moldovan Emil Radu PSD NU
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Munteanu Ioan PSD NU
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Nechita Aurel PSD NU
135. Nedelcu Gabriela PSD NU
136. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
137. Niță Constantin PSD NU
138. Nosa Iuliu PSD NU
139. Oancea Viorel - DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pascu Bogdan PC -
144. Paveliu Marian Sorin - DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Podgorean Radu PSD NU
147. Pop Claudiu Adrian PSD NU
148. Popa Daniela PC DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM -
154. Pușcaș Vasile PSD NU
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
162. Rușanu Dan Radu PNL DA
163. Sandu Gabriel - DA
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD NU
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Sârbu Marian PSD NU
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
174. Stan Ioan PSD NU
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - DA
183. Știucă Alecsandru PSD NU
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD NU
186. Tărniceru Petru PSD NU
187. Timar Liviu PSD NU
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Todoran Pavel PSD NU
190. Toma Florentina Marilena PSD NU
191. Toma Horia-Victor PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Constantin PD-L DA
194. Tudor Marcu PRM DA
195. Tudose Mihai PSD NU
196. Turcan Raluca - DA
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD NU
206. Vlase Petru Gabriel PSD NU
207. Vlădoiu Aurel PSD NU
208. Voinea Florea PSD NU
209. Zaharia Claudius Mihail - DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro