Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 620/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 145/2005 privind utilizarea unor sume încasate în valută din activitatea de privatizare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 85 56 14 34 17 13 12 11
- voturi pentru (DA):190 57 56 1 32 16 13 10 5
- voturi împotrivă (NU):37 22 - 10 - 1 - - 4
- abțineri:13 5 - 3 2 - - 1 2
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM Abținere
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînză William Gabriel - NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM NU
29. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan - DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru - NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD Abținere
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dan Iosif PSD NU
52. Diaconescu Marin PSD DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD Abținere
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati -
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurescu Ion PSD NU
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD NU
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan - DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gușă Cozmin Horea - Abținere
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PC DA
93. Iriza Marius PRM NU
94. Iustian Mircea Teodor PNL DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L Abținere
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM Abținere
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD NU
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM NU
118. Merce Ilie PRM NU
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moldovan Emil Radu PSD NU
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD NU
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
143. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
144. Niță Constantin PSD NU
145. Nițulescu Teodor PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD NU
147. Oancea Viorel PNL DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Ovidenie Costel - NU
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pardău Dumitru PNL DA
155. Pascu Bogdan PC DA
156. Pavelescu Aurelian - Abținere
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Dan Ioan PSD DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Raicu Romeo Marius PD-L DA
177. Rădulescu Cristian PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
180. Rus Ioan Aurel PRM NU
181. Rusu Mihaela Adriana PSD -
182. Rușanu Dan Radu PNL DA
183. Sanda Victor PSD Abținere
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD NU
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Sârb Gheorghe PSD DA
190. Sârbu Marian PSD DA
191. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sirețeanu Mihail PSD NU
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stan Ion PSD NU
200. Stanciu Anghel PSD NU
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stănescu Mircea PD-L DA
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Szekely Levente Csaba UDMR DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD NU
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tabără Valeriu PD-L DA
213. Tamás Sándor UDMR DA
214. Tămagă Constantin PSD NU
215. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudose Mihai PSD Abținere
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
226. Ujeniuc Dragoș PNL DA
227. Ungureanu Petre PNL DA
228. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
229. Ursărescu Dorinel PNL DA
230. Varga Attila UDMR DA
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
233. Vălean Adina Ioana PNL DA
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD NU
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Cătălin PSD NU
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Voinea Florea PSD DA
240. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
241. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
242. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro