Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 692/2007 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 42/2007 pentru modificarea art.1 alin.(1) din Ordonanța Guvernului nr.1/2007 privind aprobarea bugetelor de venituri și cheltuieli ale unităților din subordinea, coordonarea sau sub autoritatea ministerelor, celorlalte organe de specialitate ale administrației publice centrale precum și a autorităților publice centrale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 70 37 19 37 15 8 10 20
- voturi pentru (DA):146 5 37 18 36 15 7 10 18
- voturi împotrivă (NU):61 60 - - - - 1 - -
- abțineri:9 5 - 1 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Bădălău Niculae PSD NU
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Becșenescu Dumitru - DA
13. Bentu Dumitru PSD Abținere
14. Bivolaru Ioan PSD NU
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD NU
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD NU
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD NU
35. Chiș Filonaș PSD NU
36. Cindrea Ioan PSD NU
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Cliveti Minodora PSD NU
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L DA
42. Constantinescu Anca PD-L Abținere
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
45. Diaconescu Marin - DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD NU
48. Dragomir Dumitru PRM DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitrescu Zamfir - DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD NU
54. Dușa Mircea PSD NU
55. Duțu Stelian PD-L DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PRM DA
58. Faina Constantin PC DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD NU
66. Georgescu Filip PSD NU
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - DA
72. Glăvan Ștefan PC DA
73. Godja Petru PSD NU
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hellvig Eduard Raul PC DA
78. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PD-L DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD NU
96. Magheru Paul PRM DA
97. Man Mircea PD-L DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD NU
106. Mazăre Alexandru PSD NU
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
111. Meir Nati - DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD Abținere
120. Mitrea Miron Tudor PSD NU
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PRM DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD NU
125. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
126. Mohora Tudor PSD NU
127. Moisoiu Adrian PRM DA
128. Moldovan Emil Radu PSD NU
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năstase Adrian PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD NU
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
141. Nistoran Dorin-Liviu - DA
142. Niță Constantin PSD NU
143. Nițulescu Teodor PC NU
144. Nosa Iuliu PSD NU
145. Oancea Viorel - DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pavelescu Aurelian - Abținere
149. Paveliu Marian Sorin - DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Podgorean Radu PSD NU
152. Pop Claudiu Adrian PSD NU
153. Popa Nicolae PNL DA
154. Popeangă Petre PRM DA
155. Popescu Florin Aurelian - DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Pruteanu Vasile - DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
159. Pupeză Viorel PSD NU
160. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Rădulescu Cristian PD-L DA
164. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
165. Rus Ioan Aurel PRM DA
166. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD NU
169. Săniuță Marian-Florian PSD NU
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L DA
172. Sârbu Marian PSD NU
173. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
178. Sirețeanu Mihail PSD NU
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
181. Stan Ioan PSD NU
182. Stan Ion PSD NU
183. Stanciu Anghel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Știreanu Octavian PSD NU
190. Tabără Valeriu PD-L DA
191. Tamás Sándor UDMR DA
192. Tărniceru Petru PSD NU
193. Teodorescu George Alin PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD NU
197. Toma Florentina Marilena PSD NU
198. Toma Horia-Victor PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PD-L DA
201. Tudose Mihai PSD NU
202. Turcan Raluca - DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș - DA
205. Ungureanu Petre - DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasile Aurelia PSD NU
211. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
212. Văsioiu Horia PD-L DA
213. Vlădoiu Aurel PSD NU
214. Voinea Florea PSD NU
215. Zaharia Claudius Mihail - DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro