Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:35 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-48
Subiect vot: Vot final
PL 201/2007 privind completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.209/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul proprietății
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:201 56 35 19 43 16 9 9 14
- voturi pentru (DA):64 55 - 4 - 2 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):133 1 34 15 43 14 8 9 9
- abțineri:4 - 1 - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Almășan Liviu PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Becșenescu Dumitru PD-L NU
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
22. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buciuta Ștefan Minoritati NU
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Canacheu Costică PD-L NU
32. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL NU
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - NU
45. Codîrlă Liviu PD-L NU
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Crăciunescu Grigore PNL NU
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL NU
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL NU
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir - NU
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR NU
60. Eserghep Gelil PRM NU
61. Faina Constantin PC NU
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
63. Fenechiu Relu PNL NU
64. Florea Damian PC NU
65. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
66. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL NU
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL NU
72. Gheorghe Valeriu PNL NU
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
74. Ghișe Ioan PNL NU
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Gonțea Ion PD-L NU
77. Grigore Dan PD-L NU
78. Grosaru Mircea Minoritati NU
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
80. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
81. Hoban Ioan PNL NU
82. Hogea Vlad Gabriel - NU
83. Ibram Iusein Minoritati NU
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Ilie Cristian PD-L NU
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
87. Ionescu Daniel PD-L NU
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
90. Kelemen Hunor UDMR NU
91. Kerekes Károly UDMR NU
92. Kovacs Attila UDMR NU
93. Lakatos Petru UDMR NU
94. Lambrino Radu PD-L NU
95. Lificiu Petru PD-L NU
96. Longher Ghervazen Minoritati NU
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM NU
99. Man Mircea PD-L NU
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manta Pantelimon PNL Abținere
102. Marian Dan Mihai PNL NU
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Máté András-Levente UDMR NU
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM NU
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
115. Micula Cătălin PNL NU
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
117. Mircea Costache PRM NU
118. Mironescu Laurențiu PD-L NU
119. Mitrea Miron Tudor PSD DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
121. Mocanu Alexandru PD-L NU
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Moisoiu Adrian PRM NU
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu - NU
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
128. Movilă Petru PD-L NU
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nica Dan PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC NU
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olarean Aurel PD-L NU
141. Oltean Ioan PD-L NU
142. Olteanu Bogdan PNL NU
143. Ovidenie Costel - NU
144. Pavelescu Aurelian - NU
145. Paveliu Marian Sorin - NU
146. Petrea Constantin PD-L NU
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Daniela PC NU
149. Popa Nicolae PNL NU
150. Popescu Ionica Constanța PC NU
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
152. Preda Cezar-Florin PD-L NU
153. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
154. Pupeză Viorel PSD DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
156. Pușcă Mircea Valer PNL NU
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
158. Rus Ioan Aurel PRM NU
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel - Abținere
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD NU
165. Săpunaru Nini PNL NU
166. Sârb Gheorghe PD-L NU
167. Sârbu Marian PSD DA
168. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
169. Seres Dénes UDMR NU
170. Sirețeanu Mihail PSD DA
171. Sóki Béla UDMR NU
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stoica Ion - Abținere
177. Străchinaru Petre PD-L NU
178. Strungă Emil PNL NU
179. Szekely Levente Csaba UDMR NU
180. Tabără Valeriu PD-L NU
181. Tamás Sándor UDMR DA
182. Timar Liviu PSD DA
183. Timiș Ioan PNL NU
184. Toma Florentina Marilena PSD DA
185. Toró Tiberiu UDMR NU
186. Tudor Constantin PD-L NU
187. Tudor Marcu PRM NU
188. Țundrea Ioan PC NU
189. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
190. Ujeniuc Dragoș - NU
191. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
192. Ursărescu Dorinel PNL NU
193. Vainer Aurel Minoritati NU
194. Varga Attila UDMR NU
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Zaharia Claudius Mihail - NU
200. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
201. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 7:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro