Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 653/2007 pentru modificarea Legii nr.38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 59 33 19 42 14 6 9 14
- voturi pentru (DA):191 59 33 18 41 14 6 9 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - - 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru PD-L DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L DA
42. Constantinescu Anca PD-L DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru PRM DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PRM DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Găleteanu Monalisa PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghe Valeriu PNL DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Giurgiu Mircia - NU
70. Gonțea Ion PD-L DA
71. Grigore Dan PD-L DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Hanganu Romeo Octavian - DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel - DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ifrim Mircea PRM -
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Longher Ghervazen Minoritati DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Magheru Paul PRM DA
93. Man Mircea PD-L DA
94. Manda Iulian Claudiu PSD DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu - DA
122. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
123. Movilă Petru PD-L -
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
131. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
132. Nițulescu Teodor PC DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olarean Aurel PD-L DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pavelescu Aurelian - DA
139. Paveliu Marian Sorin - DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Pop Claudiu Adrian PSD DA
142. Popa Daniela PC DA
143. Popa Nicolae PNL DA
144. Popescu Ionica Constanța PC DA
145. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
146. Preda Cezar-Florin PD-L DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
148. Pupeză Viorel PSD DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
152. Rus Ioan Aurel PRM DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Sandu Gabriel - Abținere
156. Sandu-Capră Mihai PNL DA
157. Sasu Ion PSD DA
158. Săniuță Marian-Florian PSD DA
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stănescu Mircea PSD DA
170. Stoica Ion - DA
171. Străchinaru Petre PD-L DA
172. Strungă Emil PNL DA
173. Szekely Levente Csaba UDMR DA
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Timiș Ioan PNL DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toró Tiberiu UDMR DA
180. Tudor Constantin PD-L DA
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Țundrea Ioan PC DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș - NU
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voinea Florea PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail - DA
195. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 5:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro