Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:21

Subiect vot: Vot final - PL-x 257/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 257/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.43/2022 privind regimul de control al operațiunilor cu produse cu dublă utilizare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:272 98 68 34 18 18 14 22
- voturi pentru (DA):253 98 68 26 18 17 14 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - 1 - 1
- abțineri:17 - - 8 - - - 9
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR NU
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
76. Drulă Cătălin USR Abținere
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae - Abținere
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul - DA
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George - DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - NU
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
144. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
145. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan - DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
150. Mang Ioan PSD DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
153. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
154. Mărculescu Dumitru PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Mușoiu Ștefan PSD DA
174. Nacov Gheorghe Minoritati DA
175. Nagy Szabolcs UDMR DA
176. Nagy Vasile AUR DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - Abținere
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel - Abținere
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
194. Pop Rareș Tudor USR Abținere
195. Popa Alexandru PNL DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Prunean Alin-Costel - DA
204. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia - DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Nicolae - Abținere
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan - DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șandru Cosmin PNL DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șerban Gianina AUR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoldan Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
242. Terente Eugen USR DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - DA
246. Toda Daniel-Liviu - DA
247. Todosiu Beniamin USR Abținere
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Tuță George-Cristian PNL DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
260. Țoiu Oana-Silvia USR DA
261. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Volosatîi Boris AUR DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 0:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro