Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:19

Subiect vot: Vot final - PL-x 195/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 195/2022 pentru modificarea art.183 din Legea nr.78/2000 pentru prevenirea, descoperirea și sancționarea faptelor de corupție și pentru dispunerea altor măsuri de transpunere a Directivei (UE) 2017/1371 a Parlamentului European și a Consiliului din 5 iulie 2017 privind combaterea fraudelor îndreptate împotriva intereselor financiare ale Uniunii prin mijloace de drept penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 99 63 43 18 18 14 23
- voturi pentru (DA):274 98 63 43 18 18 14 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD -
104. Giugea Nicolae - Abținere
105. Giurgiu Adrian USR DA
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul - DA
125. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George - DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Panait Radu USR DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
198. Pop Rareș Tudor USR DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel - DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia - DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Nicolae - Abținere
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sas Lóránt-Zoltan - DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stângă George-Cătălin PNL DA
228. Stoian Maria PNL DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
231. Stoica Diana USR DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Ștefan Ion - Abținere
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - DA
253. Toda Daniel-Liviu - DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 0:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro