Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:02

Subiect vot: Vot final - PL-x 374/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 374/2022 privind obligațiunile garantate, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul financiar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:282 100 67 41 19 18 13 24
- voturi pentru (DA):269 100 66 41 19 18 13 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:13 - 1 - - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL Abținere
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - DA
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George - Abținere
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - Abținere
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan - DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - Abținere
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel - Abținere
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
202. Pop Rareș Tudor USR DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel - DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rafila Alexandru PSD DA
213. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia - DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Nicolae - Abținere
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan - DA
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stancu Paul PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
237. Stoica Diana USR DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șandru Cosmin PNL DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șerban Gianina AUR DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR DA
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu - DA
259. Todosiu Beniamin USR DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL DA
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zakarias Zoltán UDMR DA
281. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 3:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro