Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:42

Subiect vot: Vot final - PL-x 415/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 415/2022 privind schimbul de date între sisteme informatice și crearea Platformei Naționale de Interoperabilitate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 99 64 42 18 18 14 23
- voturi pentru (DA):274 99 63 42 18 18 14 20
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - Abținere
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fălcoi Nicu USR DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Flucuș Dumitru AUR DA
93. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae - Abținere
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - DA
126. Ilie Victor USR DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George - DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kiss János PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
137. Könczei Csaba UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
199. Pop Rareș Tudor USR DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel - DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Nicolae - DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Sas Lóránt-Zoltan - DA
217. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
218. Scripnic Lilian AUR DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
232. Stoica Diana USR DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Șovăială Constantin - DA
245. Tanasă Dan AUR DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Tobă Francisc - DA
252. Toda Daniel-Liviu - DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Toma Vasilică PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 1:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro