Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 13:31

Subiect vot: PL 218/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:190 78 39 33 16 7 7 10
- voturi pentru (DA):184 77 39 31 13 7 7 10
- voturi împotrivă (NU):3 1 - 1 1 - - -
- abțineri:3 - - 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Balan Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Bola Bogdan-Alexandru - DA
26. Bota Călin-Ioan PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR Abținere
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR DA
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Crușoveanu Marian PNL DA
51. Damian Romulus-Marius PSD DA
52. Dămureanu Ringo AUR Abținere
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Daniel PSD DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
75. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
76. Gliga Dumitrița PSD DA
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
82. Havârneanu Filip USR DA
83. Hărătău Elena PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ichim Cristian-Paul - DA
88. Ilie Victor USR DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
92. Könczei Csaba UDMR DA
93. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
94. Lazăr Ion-Marian USR DA
95. Lazăr Teodor USR DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
100. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Mang Ioan PSD DA
104. Manta Claudiu PSD DA
105. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
106. Mărculescu Dumitru PNL DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR DA
113. Mitrea Dumitrina AUR DA
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Molnar Ervin PNL DA
117. Molnar Radu-Iulian USR DA
118. Morar Olivia-Diana PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
121. Munteanu Remus PSD DA
122. Murariu Oana USR NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nacov Gheorghe Minoritati DA
125. Nagy Vasile AUR DA
126. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Paladi George-Adrian PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pavelescu Nicolae PSD DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Piper-Savu Florin PSD DA
135. Polak Tudor PNL DA
136. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Dan-Cristian PSD DA
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
141. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
142. Rizea Cristina Camelia - DA
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roșca Mircea PNL DA
145. Rujan Dumitru PNL DA
146. Salan Viorel PSD DA
147. Sandu Viorica PSD DA
148. Sas Lóránt-Zoltan - DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Solomon Adrian PSD DA
153. Stancu Paul PSD DA
154. Stănescu Vetuța PNL DA
155. Stângă George-Cătălin PNL DA
156. Stoian Maria PNL DA
157. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
158. Stoica Diana USR DA
159. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Șandru Cosmin PNL DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Șoptică Costel PNL DA
165. Tanasă Dan AUR DA
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
167. Tătaru Nelu PNL DA
168. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
169. Terente Eugen USR DA
170. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
171. Tobă Francisc - DA
172. Toda Daniel-Liviu - DA
173. Todosiu Beniamin USR DA
174. Toma Ilie PSD DA
175. Trăilă Cristina PNL DA
176. Tudorache Daniel PSD DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Tușa Adriana Diana PSD DA
179. Tuță George-Cristian PNL DA
180. Țachianu Marian PSD DA
181. Țoiu Oana-Silvia USR DA
182. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
183. Varga Glad-Aurel PNL DA
184. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
185. Volosatîi Boris AUR DA
186. Vulpescu Ioan PSD DA
187. Weber Mihai PSD DA
188. Zakarias Zoltán UDMR DA
189. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 7:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro