Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:13

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 93 47 38 18 12 8 19
- voturi pentru (DA):215 93 47 38 2 12 8 15
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:18 - - - 16 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fechet Mircea PNL DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
82. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin USR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Horga Maria-Gabriela PNL DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ilie Victor USR DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - NU
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nacov Gheorghe Minoritati DA
150. Nagy Szabolcs UDMR DA
151. Nagy Vasile AUR DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Orban Ludovic - DA
158. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Polak Tudor PNL DA
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Dan-Cristian PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
173. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
174. Rizea Cristina Camelia - DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Nicolae - Abținere
177. Rujan Dumitru PNL DA
178. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
179. Salan Viorel PSD DA
180. Sandu Viorica PSD DA
181. Sas Lóránt-Zoltan - DA
182. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
183. Scripnic Lilian AUR Abținere
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Vetuța PNL DA
191. Stângă George-Cătălin PNL DA
192. Stoian Maria PNL DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
194. Stoica Diana USR DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șerban Gianina AUR Abținere
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
203. Șoldan Gheorghe PSD DA
204. Tanasă Dan AUR Abținere
205. Tănase Antonel - DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Tătaru Nelu PNL DA
208. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR DA
211. Thellmann Christine PNL DA
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu - NU
214. Todosiu Beniamin USR DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
226. Țoiu Oana-Silvia USR DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 6:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro