Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:05

Subiect vot: PL 219/2022 - AMR 41
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 96 49 42 14 11 8 19
- voturi pentru (DA):70 - - 42 14 - - 14
- voturi împotrivă (NU):5 2 3 - - - - -
- abțineri:164 94 46 - - 11 8 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Banias Mircea Marius PNL Abținere
19. Barbu Costel PNL Abținere
20. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
21. Barcari Rodica-Luminița PNL Abținere
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD Abținere
26. Bende Sándor UDMR Abținere
27. Benedek Zacharie UDMR Abținere
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL Abținere
30. Bîrcă Constantin PSD Abținere
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
36. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
41. Burciu Cristina PNL Abținere
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
44. Calotă Florică Ică PNL Abținere
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
47. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
48. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
51. Ciofu Cătălina PNL Abținere
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Cîtea Vasile PSD Abținere
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL Abținere
59. Cozma Adrian-Felician PNL Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
61. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
62. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
65. Crușoveanu Marian PNL Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
67. Cupșa Ioan PNL Abținere
68. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
74. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
75. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
76. Farago Petru UDMR Abținere
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Fechet Mircea PNL Abținere
79. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
80. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
81. Floroiu Ionel PSD Abținere
82. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
84. Gál Károly UDMR Abținere
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
87. Georgescu Nicolae PSD Abținere
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
91. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
94. Gliga Dumitrița PSD Abținere
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
99. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
100. Gudu Michael PNL Abținere
101. Hajdu Gábor UDMR Abținere
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL Abținere
105. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
107. Huțu Alexandra PSD Abținere
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
109. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
110. Ibram Iusein Minoritati Abținere
111. Ichim Cristian-Paul - DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
114. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kiss János PNL Abținere
118. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
123. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
126. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
129. Mang Ioan PSD Abținere
130. Manta Claudiu PSD Abținere
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD Abținere
132. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
137. Miklós Zoltán UDMR Abținere
138. Mina Marian PSD Abținere
139. Mircea Florin PSD Abținere
140. Miruță Radu-Dinel USR DA
141. Mitrea Dumitrina AUR DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
143. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
144. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
145. Molnar Radu-Iulian USR DA
146. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD Abținere
150. Murariu Oana USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
152. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
153. Năcuță Sorin PNL Abținere
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
156. Neagu Denisa-Elena USR DA
157. Neață Eugen PSD Abținere
158. Niță Nicu PSD Abținere
159. Orban Ludovic - DA
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
161. Oteșanu Daniela PSD Abținere
162. Paladi George-Adrian PSD Abținere
163. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
164. Paraschiv Rodica PSD Abținere
165. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
168. Piper-Savu Florin PSD Abținere
169. Polak Tudor PNL Abținere
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
172. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
173. Popescu Pavel PNL Abținere
174. Presură Alexandra PSD Abținere
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
178. Rafila Alexandru PSD Abținere
179. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
180. Rizea Cristina Camelia - DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
183. Roman Nicolae - Abținere
184. Rujan Dumitru PNL Abținere
185. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
186. Salan Viorel PSD Abținere
187. Sandu Viorica PSD Abținere
188. Sas Lóránt-Zoltan - DA
189. Sărmaș Ioan-Sabin PNL Abținere
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR Abținere
192. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
193. Solomon Adrian PSD Abținere
194. Stancu Paul PSD Abținere
195. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
196. Stănescu Vetuța PNL Abținere
197. Stoian Maria PNL Abținere
198. Stoica Diana USR DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
200. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
201. Szabó Ödön UDMR Abținere
202. Șandru Cosmin PNL Abținere
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD Abținere
206. Șișcu George PNL Abținere
207. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
208. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
209. Tanasă Dan AUR DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
212. Tătaru Nelu PNL Abținere
213. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL Abținere
217. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
218. Toda Daniel-Liviu - DA
219. Todosiu Beniamin USR DA
220. Toma Ilie PSD Abținere
221. Toma Vasilică PSD Abținere
222. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
223. Tudorache Daniel PSD NU
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
226. Turcan Raluca PNL NU
227. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
228. Țachianu Marian PSD Abținere
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
230. Țoiu Oana-Silvia USR DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
235. Vulpescu Ioan PSD Abținere
236. Weber Mihai PSD Abținere
237. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
238. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 6:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro