Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:49

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 239
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 90 51 40 18 13 6 19
- voturi pentru (DA):6 2 2 - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):228 88 48 40 18 13 5 16
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
42. Buzoianu Diana-Anda USR NU
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică PNL NU
45. Cambera Oana-Alexandra - NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
47. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
48. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chirilă Virgil Alin PSD NU
52. Ciofu Cătălina PNL NU
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD NU
57. Coarnă Dumitru - Abținere
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL NU
60. Cozma Adrian-Felician PNL NU
61. Cristea Andi-Lucian PSD NU
62. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
63. Cristian Brian USR NU
64. Crușoveanu Marian PNL NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Damian Romulus-Marius PSD NU
68. Dămureanu Ringo AUR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
74. Dumitru Florian-Emil PNL NU
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Fechet Mircea PNL NU
78. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
79. Florea Daniel PSD NU
80. Florea Oana-Consuela PSD NU
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
84. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
85. Gál Károly UDMR NU
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
87. Gavrilă Anamaria - Abținere
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
89. Georgescu Nicolae PSD NU
90. Gheba Daniel-Sorin USR NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
93. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
95. Gliga Dumitrița PSD NU
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
99. Grosaru Andi-Gabriel - DA
100. Gudu Michael PNL NU
101. Hajdu Gábor UDMR NU
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
103. Havârneanu Filip USR NU
104. Hărătău Elena PNL NU
105. Horga Maria-Gabriela PNL NU
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
107. Huțu Alexandra PSD NU
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Marius-Ionel PSD NU
110. Ichim Cristian-Paul - NU
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
112. Ilie Victor USR NU
113. Intotero Natalia-Elena PSD NU
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
117. Kelemen Attila UDMR NU
118. Kiss János PNL NU
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
120. Könczei Csaba UDMR NU
121. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
122. Lazăr Ion-Marian USR NU
123. Lazăr Teodor USR NU
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati NU
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
128. Lupu Andrei-Răzvan - NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD NU
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
131. Mang Ioan PSD NU
132. Manta Claudiu PSD NU
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
134. Mărculescu Dumitru PNL NU
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
139. Miklós Zoltán UDMR NU
140. Mina Marian PSD NU
141. Mircea Florin PSD NU
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Mitrea Dumitrina AUR NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
145. Moisin Radu-Marin PNL NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Morar Olivia-Diana PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
151. Munteanu Remus PSD NU
152. Murariu Oana USR NU
153. Mușoiu Ștefan PSD NU
154. Nacov Gheorghe Minoritati NU
155. Nagy Szabolcs UDMR NU
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
158. Neagu Denisa-Elena USR NU
159. Neață Eugen PSD NU
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD NU
162. Orban Ludovic - NU
163. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
164. Paladi George-Adrian PSD NU
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD NU
167. Pavelescu Nicolae PSD NU
168. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
170. Piper-Savu Florin PSD NU
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
173. Popescu Dan-Cristian PSD NU
174. Popescu Pavel PNL NU
175. Presură Alexandra PSD NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
178. Rizea Cristina Camelia - NU
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
180. Roman Florin-Claudiu PNL NU
181. Roman Nicolae - NU
182. Rujan Dumitru PNL NU
183. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
184. Salan Viorel PSD NU
185. Sandu Viorica PSD NU
186. Sas Lóránt-Zoltan - NU
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
188. Scripnic Lilian AUR NU
189. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
190. Seres Dénes UDMR NU
191. Simonis Alfred - Robert PSD NU
192. Solomon Adrian PSD NU
193. Stancu Paul PSD NU
194. Stativă Irinel Ioan PSD NU
195. Stănescu Vetuța PNL NU
196. Stângă George-Cătălin PNL NU
197. Stoica Diana USR NU
198. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
199. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
200. Șandru Cosmin PNL NU
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
202. Șerban Gianina AUR NU
203. Șimon Gheorghe PSD NU
204. Șișcu George PNL NU
205. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
206. Șoldan Gheorghe PSD NU
207. Șoptică Costel PNL NU
208. Tanasă Dan AUR NU
209. Tănase Antonel - NU
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
211. Tătaru Nelu PNL NU
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
213. Terente Eugen USR NU
214. Thellmann Christine PNL NU
215. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
216. Toda Daniel-Liviu - NU
217. Todosiu Beniamin USR NU
218. Toma Ilie PSD NU
219. Toma Vasilică PSD NU
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
221. Tudorache Daniel PSD NU
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL NU
226. Țachianu Marian PSD NU
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
228. Țoiu Oana-Silvia USR NU
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
233. Vulpescu Ioan PSD NU
234. Weber Mihai PSD NU
235. Zakarias Zoltán UDMR NU
236. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 6:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro