Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:48

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 237
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:231 91 48 39 17 13 6 17
- voturi pentru (DA):16 5 6 - - - 1 4
- voturi împotrivă (NU):211 86 41 39 17 13 5 10
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bola Bogdan-Alexandru - NU
32. Bota Călin-Ioan PNL NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Constantin Daniel PNL NU
58. Cozma Adrian-Felician PNL NU
59. Cristea Andi-Lucian PSD NU
60. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
61. Cristian Brian USR NU
62. Crușoveanu Marian PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD NU
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
73. Dumitru Florian-Emil PNL NU
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
75. Fălcoi Nicu USR NU
76. Fechet Mircea PNL NU
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Florea Daniel PSD NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD NU
81. Flucuș Dumitru AUR NU
82. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
83. Gál Károly UDMR NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilă Anamaria - Abținere
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
87. Georgescu Nicolae PSD NU
88. Gheba Daniel-Sorin USR NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
90. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
92. Gliga Dumitrița PSD NU
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
97. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
98. Gudu Michael PNL NU
99. Hajdu Gábor UDMR NU
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Horga Maria-Gabriela PNL NU
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
105. Huțu Alexandra PSD NU
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
107. Iancu Marius-Ionel PSD NU
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
115. Kelemen Attila UDMR NU
116. Kiss János PNL NU
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
118. Könczei Csaba UDMR NU
119. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Lazăr Teodor USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Ghervazen Minoritati NU
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Mang Ioan PSD NU
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
132. Mărculescu Dumitru PNL NU
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
134. Miftode Marius-Andrei USR NU
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Miklós Zoltán UDMR NU
138. Mina Marian PSD NU
139. Mircea Florin PSD NU
140. Miruță Radu-Dinel USR NU
141. Mitrea Dumitrina AUR NU
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
143. Moisin Radu-Marin PNL NU
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Molnar Radu-Iulian USR NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
148. Munteanu Remus PSD NU
149. Murariu Oana USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nacov Gheorghe Minoritati NU
152. Nagy Szabolcs UDMR NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
155. Neagu Denisa-Elena USR NU
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD NU
159. Orban Ludovic - NU
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
161. Paladi George-Adrian PSD NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Paraschiv Rodica PSD NU
164. Pavelescu Nicolae PSD NU
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
166. Piper-Savu Florin PSD NU
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Dan-Cristian PSD NU
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR NU
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
174. Rizea Cristina Camelia - NU
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Nicolae - NU
178. Rujan Dumitru PNL NU
179. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
180. Salan Viorel PSD NU
181. Sandu Viorica PSD NU
182. Sas Lóránt-Zoltan - DA
183. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
184. Scripnic Lilian AUR NU
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Seres Dénes UDMR NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD NU
188. Solomon Adrian PSD NU
189. Stancu Paul PSD NU
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Vetuța PNL NU
192. Stângă George-Cătălin PNL NU
193. Stoica Diana USR NU
194. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
195. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
196. Șandru Cosmin PNL NU
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
198. Șerban Gianina AUR NU
199. Șimon Gheorghe PSD NU
200. Șișcu George PNL NU
201. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Tanasă Dan AUR NU
204. Tănase Antonel - NU
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Tătaru Nelu PNL NU
207. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
208. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
209. Terente Eugen USR NU
210. Thellmann Christine PNL NU
211. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
212. Toda Daniel-Liviu - DA
213. Toma Ilie PSD NU
214. Toma Vasilică PSD NU
215. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
218. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Țachianu Marian PSD NU
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
225. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
226. Volosatîi Boris AUR NU
227. Vulpescu Ioan PSD NU
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zakarias Zoltán UDMR NU
230. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 6:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro