Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:37

Subiect vot: PL 219/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:217 84 42 39 14 12 7 19
- voturi pentru (DA):202 84 41 39 3 12 7 16
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - 2
- abțineri:12 - - - 11 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR Abținere
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - Abținere
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drancă Andrei-Iulian USR DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Fălcoi Nicu USR DA
62. Fechet Mircea PNL DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Flucuș Dumitru AUR Abținere
69. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
70. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
71. Gál Károly UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Gheorghiu Bogdan PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
85. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel - DA
87. Gudu Michael PNL DA
88. Hajdu Gábor UDMR DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Havârneanu Filip USR DA
91. Hărătău Elena PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ichim Cristian-Paul - DA
98. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
99. Ilie Victor USR DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
103. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
106. Könczei Csaba UDMR DA
107. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
114. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
115. Lupu Andrei-Răzvan - DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Mang Ioan PSD DA
119. Manta Claudiu PSD DA
120. Mărculescu Dumitru PNL DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Miftode Marius-Andrei USR DA
123. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Miklós Zoltán UDMR DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Miruță Radu-Dinel USR DA
129. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
130. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
131. Moisin Radu-Marin PNL DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Molnar Radu-Iulian USR DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
136. Munteanu Remus PSD DA
137. Murariu Oana USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Nagy Szabolcs UDMR DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Orban Ludovic - DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Paladi George-Adrian PSD DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pavelescu Nicolae PSD DA
152. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD DA
155. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Dan-Cristian PSD DA
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
161. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
162. Rizea Cristina Camelia - DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Nicolae - NU
166. Rujan Dumitru PNL DA
167. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
168. Salan Viorel PSD DA
169. Sandu Viorica PSD DA
170. Sas Lóránt-Zoltan - DA
171. Scripnic Lilian AUR Abținere
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Stancu Paul PSD DA
176. Stănescu Vetuța PNL DA
177. Stângă George-Cătălin PNL DA
178. Stoica Diana USR DA
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șerban Gianina AUR Abținere
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL DA
186. Șoldan Gheorghe PSD DA
187. Șoptică Costel PNL DA
188. Tanasă Dan AUR Abținere
189. Tănase Antonel - NU
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
191. Tătaru Nelu PNL DA
192. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
193. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
194. Terente Eugen USR DA
195. Thellmann Christine PNL DA
196. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
197. Toda Daniel-Liviu - DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Toma Vasilică PSD DA
200. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
201. Tudorache Daniel PSD DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tuță George-Cristian PNL DA
206. Țachianu Marian PSD DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Țoiu Oana-Silvia USR DA
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
210. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
211. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
212. Volosatîi Boris AUR Abținere
213. Vulpescu Ioan PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zakarias Zoltán UDMR DA
216. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro