Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 16:12 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 16:12

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins - 10
PL 333/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.81/2021 privind aprobarea metodelor de intervenție imediată pentru prevenirea și combaterea atacurilor exemplarelor de urs brun asupra persoanelor și bunurilor acestora, în intravilanul localităților, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:167 62 39 33 - 14 8 11
- voturi pentru (DA):125 61 37 - - 14 8 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:39 - - 33 - - - 6
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
9. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
10. Balint Liviu-Ioan PNL DA
11. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
19. Bota Călin-Ioan PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Oana-Gianina PSD -
25. Burciu Cristina PNL DA
26. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică PNL DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
31. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
33. Chira Claudiu-Martin - Abținere
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
38. Coarnă Dumitru - DA
39. Cristian Brian USR Abținere
40. Crîstici Ognean Minoritati DA
41. Crușoveanu Marian PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Damian Romulus-Marius PSD DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Drulă Cătălin USR Abținere
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
51. Fechet Mircea PNL DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Gál Károly UDMR DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Anamaria - Abținere
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Giugea Nicolae - Abținere
64. Giurgiu Adrian USR Abținere
65. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
66. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
68. Havârneanu Filip USR Abținere
69. Hărătău Elena PNL DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Horga Maria-Gabriela PNL DA
72. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
73. Huțu Alexandra PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
76. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
77. Ilie Victor USR Abținere
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
81. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
82. Kelemen Attila UDMR DA
83. Kelemen Hunor UDMR DA
84. Kiss János PNL DA
85. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
86. Könczei Csaba UDMR DA
87. Lasca Mihai Ioan - DA
88. Lazăr Teodor USR Abținere
89. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
92. Mang Ioan PSD DA
93. Manta Claudiu PSD DA
94. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
95. Mărculescu Dumitru PNL DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
99. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Miklós Zoltán UDMR DA
102. Mina Marian PSD DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
105. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
106. Molnar Ervin PNL DA
107. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
109. Munteanu Remus PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năcuță Sorin PNL DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
113. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
114. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Orban Ludovic - Abținere
119. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
120. Özmen Oana-Marciana PNL DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pavelescu Nicolae PSD DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Piper-Savu Florin PSD DA
125. Polak Tudor PNL DA
126. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Dan-Cristian PSD DA
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
131. Prunean Alin-Costel - Abținere
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
133. Roșca Mircea PNL DA
134. Rujan Dumitru PNL DA
135. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
136. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Stancu Ionel Minoritati DA
140. Stancu Paul PSD DA
141. Stănescu Vetuța PNL DA
142. Stoian Maria PNL DA
143. Stoica Diana USR Abținere
144. Stoica Elena PSD DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Șișcu George PNL DA
149. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
150. Șoldan Gheorghe PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
153. Tătaru Nelu PNL DA
154. Terente Eugen USR Abținere
155. Thellmann Christine PNL DA
156. Tobă Francisc - DA
157. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
158. Toma Ilie PSD DA
159. Țachianu Marian PSD DA
160. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
161. Varga Glad-Aurel PNL DA
162. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
163. Vulpescu Ioan PSD DA
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zakarias Zoltán UDMR DA
166. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 19:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro