Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:53 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:53

Subiect vot: Vot final - PL-x 457/2019/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 457/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 95 73 42 18 15 14 17
- voturi pentru (DA):224 94 70 1 18 14 14 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:49 1 3 40 - 1 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR Abținere
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR Abținere
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
49. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin - DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
63. Ciubuc Ciprian - DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR Abținere
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR Abținere
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR Abținere
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
116. Havârneanu Filip USR Abținere
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
125. Ignat Ion-Alin-Dan PNL Abținere
126. Ilie Victor USR Abținere
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
137. Lazăr Teodor USR Abținere
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR Abținere
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
173. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
174. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic - DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR Abținere
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Pecingină Gheorghe PNL DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
193. Pop Rareș Tudor USR Abținere
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian PSD DA
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
198. Popica Eduard-Andrei PSD DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rizea Cristina Camelia - Abținere
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rujan Dumitru PNL DA
210. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
214. Scripnic Lilian AUR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
228. Stoica Elena PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Gianina AUR DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin - DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR Abținere
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Tobă Francisc - DA
250. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
251. Todosiu Beniamin USR Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro