Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:38 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:38

Subiect vot: Vot final - PL-x 370/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 370/2022 pentru realizarea capabilității operaționale aeriene de tranziție prevăzută în Concepția de realizare graduală a capablității de apărare aeriană în cadrul programului "Avion multirol al Forțelor Aeriene "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 95 69 43 19 16 13 19
- voturi pentru (DA):264 94 69 43 18 16 13 11
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:5 1 - - - - - 4
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chira Claudiu-Martin - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - NU
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
105. Giugea Nicolae - Abținere
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR DA
125. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - NU
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan - DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR DA
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Năcuță Sorin PNL DA
175. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
176. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
177. Neagu Denisa-Elena USR DA
178. Neață Eugen PSD DA
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Orban Ludovic - DA
182. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Panait Radu USR DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia - DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
214. Salan Viorel PSD DA
215. Sandu Viorica PSD DA
216. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion George-Nicolae AUR DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stângă George-Cătălin PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR -
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Gianina AUR DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
240. Șoldan Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Șovăială Constantin - DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Tobă Francisc - NU
252. Toda Daniel-Liviu USR DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Volosatîi Boris AUR DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro