Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:17 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:17

Subiect vot: Vot final - PL-x 220/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 220/2022 privind modificarea anexei nr.11 la Ordonanța Guvernului nr.64/1999 pentru aprobarea Programului strategic de dezvoltare a infrastructurii aeroportuare la Aeroportul Internațional Henri Coandă - București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 97 70 46 17 17 14 18
- voturi pentru (DA):268 97 70 46 17 17 14 7
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - 6
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - NU
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin - NU
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian - Abținere
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - Abținere
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
116. Havârneanu Filip USR DA
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul USR DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
133. Kelemen Attila UDMR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
140. Lasca Mihai Ioan - DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Miftode Marius-Andrei USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Morar Olivia-Diana PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Orban Ludovic - NU
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Panait Radu USR DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Pecingină Gheorghe PNL DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - Abținere
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
199. Pop Rareș Tudor USR DA
200. Popa Alexandru PNL DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Prunean Alin-Costel USR DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia - DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL DA
231. Stângă George-Cătălin PNL DA
232. Stoian Maria PNL DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Gianina AUR DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
252. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
253. Terente Eugen USR DA
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Tobă Francisc - DA
256. Toda Daniel-Liviu USR DA
257. Todosiu Beniamin USR DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Toma Vasilică PSD DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
264. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Volosatîi Boris AUR DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 0:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro