Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:08 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 54/2022 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:267 92 67 45 18 15 13 17
- voturi pentru (DA):244 92 67 45 - 15 13 12
- voturi împotrivă (NU):19 - - - 18 - - 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - Abținere
69. Dămureanu Ringo AUR NU
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR NU
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
90. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - Abținere
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lazăr Ion-Marian USR DA
131. Lazăr Teodor USR DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Miruță Radu-Dinel USR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - Abținere
174. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Panait Radu USR DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Pecingină Gheorghe PNL DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Piper-Savu Florin PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel - DA
186. Polak Tudor PNL DA
187. Pop Rareș Tudor USR DA
188. Popa Alexandru PNL DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Dan-Cristian PSD DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel USR DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia - DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roșca Mircea PNL DA
204. Rujan Dumitru PNL DA
205. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Scripnic Lilian AUR NU
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion George-Nicolae AUR NU
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
221. Stoica Elena PSD DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Gianina AUR NU
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șovăială Constantin - DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR NU
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Tătaru Nelu PNL DA
238. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Tobă Francisc - DA
243. Toda Daniel-Liviu USR DA
244. Todosiu Beniamin USR DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Volosatîi Boris AUR NU
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zakarias Zoltán UDMR DA
266. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro