Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 128/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.10/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor mici și mijlocii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:190 70 36 33 16 12 8 15
- voturi pentru (DA):186 70 36 32 15 12 8 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:3 - - 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
19. Bîrcă Constantin PSD DA
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Bota Călin-Ioan PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Oana-Gianina PSD DA
26. Buzoianu Diana-Anda USR DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică PNL DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR DA
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chira Claudiu-Martin - DA
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
42. Cristian Brian USR DA
43. Crușoveanu Marian PNL DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Damian Romulus-Marius PSD DA
47. Dămureanu Ringo AUR DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
54. Dumitru Florian-Emil PNL DA
55. Enachi Raisa AUR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Daniel PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Flucuș Dumitru AUR DA
63. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Anamaria - DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
68. Gheba Daniel-Sorin USR DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
72. Giugea Nicolae - Abținere
73. Giurgiu Adrian USR DA
74. Gliga Dumitrița PSD DA
75. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
76. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - DA
79. Hajdu Gábor UDMR DA
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
81. Havârneanu Filip USR DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
87. Ilie Victor USR DA
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
90. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
91. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
98. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
99. Lupu Andrei-Răzvan - DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD DA
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
103. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
104. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Miklós Zoltán UDMR DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR DA
113. Moisin Radu-Marin PNL DA
114. Molnar Ervin PNL DA
115. Morar Olivia-Diana PNL DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Munteanu Remus PSD DA
118. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
122. Neagu Denisa-Elena USR DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Orban Ludovic - DA
127. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Özmen Oana-Marciana PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Panait Radu USR DA
132. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Piper-Savu Florin PSD DA
135. Plăiașu Gabriel - Abținere
136. Polak Tudor PNL DA
137. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
138. Popa Alexandru PNL DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Popica Eduard-Andrei PSD DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
144. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
145. Rizea Cristina Camelia - DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roșca Mircea PNL DA
148. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
149. Salan Viorel PSD DA
150. Scripnic Lilian AUR DA
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
154. Simion George-Nicolae AUR DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stancu Paul PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Vetuța PNL DA
159. Stângă George-Cătălin PNL DA
160. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
161. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Șerban Gianina AUR DA
164. Șișcu George PNL DA
165. Tanasă Dan AUR DA
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
167. Tătaru Nelu PNL DA
168. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
169. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
170. Terente Eugen USR DA
171. Thellmann Christine PNL DA
172. Tobă Francisc - DA
173. Toda Daniel-Liviu USR DA
174. Toma Ilie PSD DA
175. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
176. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
177. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
178. Turcan Raluca PNL DA
179. Tușa Adriana Diana PSD DA
180. Țachianu Marian PSD DA
181. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
182. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
183. Varga Glad-Aurel PNL DA
184. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
185. Volosatîi Boris AUR DA
186. Vulpescu Ioan PSD DA
187. Weber Mihai PSD DA
188. Zakarias Zoltán UDMR DA
189. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro