Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere -
PL 606/2020 pentru modificarea Legii nr.78/2018 privind exonerarea personalului plătit din fonduri publice de la plata unor sume reprezentând venituri de natură salarială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:205 73 44 40 13 10 8 17
- voturi pentru (DA):201 72 44 40 13 10 7 15
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD -
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Damian Romulus-Marius PSD DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
66. Fălcoi Nicu USR DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
71. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
72. Gál Károly UDMR DA
73. Gavrilă Anamaria - DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giugea Nicolae - Abținere
79. Giurgiu Adrian USR DA
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
81. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel - DA
83. Hajdu Gábor UDMR DA
84. Havârneanu Filip USR DA
85. Hărătău Elena PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
88. Huțu Alexandra PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ichim Cristian-Paul USR DA
91. Ilie Victor USR DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
95. Kiss János PNL DA
96. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
98. Könczei Csaba UDMR DA
99. Lasca Mihai Ioan - DA
100. Lazăr Teodor USR DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
105. Lupu Andrei-Răzvan - DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
109. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
110. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mina Marian PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Miruță Radu-Dinel USR DA
119. Moisin Radu-Marin PNL DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Molnar Ervin PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR DA
123. Morar Olivia-Diana PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Nacov Gheorghe Minoritati DA
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Năcuță Sorin PNL DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
132. Neagu Denisa-Elena USR DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Orban Ludovic - DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Özmen Oana-Marciana PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Panait Radu USR DA
142. Pavelescu Nicolae PSD DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Piper-Savu Florin PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
147. Plăiașu Gabriel - Abținere
148. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prunean Alin-Costel USR DA
152. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
153. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
154. Rizea Cristina Camelia - DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
156. Roșca Mircea PNL DA
157. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
160. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion George-Nicolae AUR DA
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Stancu Ionel Minoritati DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stângă George-Cătălin PNL DA
168. Stoian Maria PNL DA
169. Stoica Elena PSD DA
170. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șandru Cosmin PNL DA
174. Șerban Gianina AUR DA
175. Șișcu George PNL DA
176. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
177. Șoldan Gheorghe PSD DA
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
179. Tanasă Dan AUR DA
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Tătaru Nelu PNL DA
182. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
183. Terente Eugen USR DA
184. Thellmann Christine PNL DA
185. Tobă Francisc - DA
186. Toda Daniel-Liviu USR DA
187. Todosiu Beniamin USR DA
188. Toma Vasilică PSD DA
189. Tudorache Daniel PSD DA
190. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
191. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
192. Tușa Adriana Diana PSD DA
193. Țachianu Marian PSD DA
194. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
195. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
196. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
197. Varga Glad-Aurel PNL DA
198. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
199. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
200. Volosatîi Boris AUR DA
201. Vulpescu Ioan PSD DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zakarias Zoltán UDMR DA
204. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro